Сьогодні вшановують пам’ять княгині Ольги

Ольга24 липня православні християни вшановують Святу Рівноапостольну Ольгу. За переказами, Ольга була дружиною київського князя Ігоря.

Вже на першій зустрічі Ольги та Ігоря проявився благочестивий характер майбутньої святої: молодий князь, побачивши прекрасну дівчину, загорівся пристрастю і почав схиляти до гріха, але вона присоромила його.

Коли Ігорю вже прийшов час одружуватися, він твердо вирішив взяти в дружини тільки Ольгу. Після того, як у Ольги та Ігоря з’явився син Святослав, князя вбили древляни, тому правити державою почала жінка.

На прикладі Візантійської імперії Ольга знала, що для благополуччя народу необхідно займатися влаштуванням релігійної, духовного життя. Княгиня вирушила до Константинополя, щоб подивитися на церковну службу і переконатися в праведності християнської віри. Там вона прийшла до рішення стати християнкою і прийняла хрещення з ім’ям Олена. У Київ Ольга повернулася з іконами і богослужбовими книгами.

Проте син самої Ольги, Святослав, не бажав приймати хрещення, а жив за язичницькими законами. Під час його правління язичництво на Русі процвітало, незважаючи на старання Ольги. Втім, це не заважало княгині привчати онуків, дітей Святослава, до християнської віри.

Після смерті Ольги її справу продовжив онук – князь Володимир, майбутній хреститель Русі, відомий як Володимир Красне Сонечко. Саме під час його правління почалося шанування Ольги як святої.

В народі Ольгу назвали Страдницею за те, що її іменини припадали на самий розпал польових робіт. У цей час у поля і луки виходили всім селом: хто займався жнивами, хто заготівлею сіна; дітей відправляли в ліс – по гриби і по ягоди.

У цей день селяни молилися святій Ользі за гарну погоду, за милосердя до женців, за те, щоб вона дала можливість закінчити роботу раніше, ніж жито почне гнити від рясної роси, яка незабаром почне випадати на поля. «Ольга – на полі підмога», – вірили люди.

День святої Ольги називали ще Стожари – таке ім’я мало сузір’я, відоме нам як Велика Ведмедиця. Яскраве сяйво Стожарів (тобто безхмарне небо) віщувало вдалі жнива і багатий урожай.

Мисливцям та ж прикмета обіцяла хороший шанс вполювати ведмедя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com