На Тернопільщині створять ще три об’єднані громади

Про зміни в законодавсті щодо децентралізації, а також про тенденції розвитку об’єднаних територіальних громад Тернопілля йшлося на брифінгу в обласній державній адміністрації.

Заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов поінформував, що недавно Верховна Рада прийняла низку законів, які допомагають впроваджувати процес децентралізації на місцях.

«Це Закон України №4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)».  Він дозволяє старостам, які вже обрані і призначені діяти в рамках діючого законодавства. Також це Закон № 4110 «Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів»,  Закон №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад). Один з таких, що дає можливість приєднувати додатково приєднувати села до громад, які вже діють, Закон №2479 «Про службу в органах місцевого самоврядування». Недавно Верховна Рада ухвалила законопроект «Про особливості добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів», повністю врегулював це питання», який має важливе значення для нашої області.

Адже це означає, що можуть піти на вибори, а згодом повноцінно працювати ще три об`єднані триторіальні громади в нашій області – Хоростківська, Товстенська і Зборівська. Зараз ці три громади в процесі підготовки листа до ЦВК щодо призначення виборів», – поінформував Олег Валов.

Начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко наголосив, що 36 громад охоплюють лише третину території області, тому рано чи пізно постане питання формування нових громад.

«В першу чергу мають бути сформовані громади навколо районних центрів – у нас залишилися   Ланівці, Збараж, Монастириськ, Зборів, Підгайці, Бережани, Чортків, Кременець. Це районні центри, навколо яких ще не створено громади, однак за всіма ознаками вони мають бути утворені. Крім  того, законопроект №5520 врегулював процедуру формування громад навколо міст обласного значення – в нас їх є чотири: Чортків, Кременець, Бережани, Тернопіль. Таким чином, продовження адмінреформи відбуватиметься у цих двох основних напрямках. За нашими підрахунками, ми будемо старатися, щоб кількість громад не перевищувала 50, однак, на моє переконання 30 цілком можуть забезпечити охоплення всієї території області дієздатними громадами», – зазначив Володимир Харченко.

Він наголосив, що в Польщі, де триває процес адмінреформи, малочисельні громади об`єднуються з великими громадами. Можливо, такі тенденції згодом будуть поширені і в Україні.

Директор Тернопільського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Віктор Литвинчук наголосив, що одним із пріоритетних напрямків роботи для Центру є питання децентралізації.

«Сьогодні є бажання об`єднуватися у громад, які раніше або запізнилися, або не мали бажання об`єднуватися. На сьогодні є багато сільських рад, які показали успішну роботу. Тому важливо, щоб ми створювали громади, але не менш важливо, щоб ми утворювали саме спроможні громади», – наголосив Віктор Литвинчук.

Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, консультант з питань місцевого економічного розвитку Ігор Гірчак каже, що в багатьох об`єднаних територіальних громадах є проблема з кадрами.

«В нас є ідея провести ярмарок вакансій у наших вищих навчальних закладах. Такий захід дозволить молодим фахівцям, які закінчують навчання і планують повертатися додому, ознайомитися з вакансіями в об`єднаних територіальних громадах і знайти роботу неподалік від місця проживання», – зазначив Ігор Гірчак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com