Тернопільські лікарні – в режимі жорсткої економії
В галузі охорони здоров’я Тернополя працює понад 4 тисячі людей. Цього року змінилося фінансування галузі – з державного бюджету на медичну субвенцією. Нині дефіцит становить більше 23 млн гривень. Через це медичні заклади Тернополя мусять економити.
Надають допомогу тернополянам у галузі охорони здоров’я більше 4-ох тисяч працівників. Друга міська лікарня має більше тисячі працюючих, дитяча – більше 800, лікарня швидкої допомоги – більше 600.
Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук розповів ternopil.te.ua, що дефіцит бюджету виникає постійно. Цього року це пов’язано із змінами у фінансуванні та приєднанням до мережі залізничної лікарні:
«В цьому році змінився принцип фінансування галузі охорони здоров’я. Попередні роки воно відбувалося з державного бюджету, а цього річ ми фінансуємось за медичною субвенцією з розрахунку на одного жителя міста. А ще він значно збільшився у зв’язку з приєднанням до нас в мережу залізничної лікарні».
Ростислав Левчук говорить, бюджет на 2015 рік формувався ще в 2014, коли не було відомо, що залізнична лікарня буде приєднана, а включили її в мережу в лютому.
Зараз заклади охорони здоров’я працюють в режимі жорсткої економії.
«Власними ресурсами і заходами ми не зможемо покрити борг, тому зверталися неодноразово на сесії міської ради та через міського голову у органи Міністерства охорони здоров’я та Міністерство фінансів. Ми всі очікуємо на вирішення цієї проблеми», – додає Ростислав Левчук.