Через спалювання сухої трави та сміття в області виникло 4 пожежі

З настанням теплої, сухої весняної погоди пожежно-рятувальні підрозділи області все частіше залучаються до ліквідації пожеж, що дедалі частіше виникають в екосистемах: внаслідок необережності при поводженні з вогнем, звичайної людської халатності чи необачності – горить суха трава, очерет, рослинні залишки, сміття на відкритих територіях. Це причиняє велику шкоду довкіллю та несе безпосередню загрозу житловим будівлям та життю людей.

Лише протягом минулої доби рятувальники залучались до ліквідації 4 подібних пожеж.

17 квітня о 16:56 у Тернополі на вулиці Текстильна на площі 1150 м.кв горіла суха трава. Причина виникнення пожежі та збитки встановлюються. Пожежу ліквідовано черговим караулом 3-ї державної пожежно-рятувальної частини.

17 квітня о 20:10 у селі Товсте Заліщицького району на вулиці Колійова виникла пожежа сухого очерету. Вогнем знищено 2 га очерету. Причина виникнення пожежі – необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Пожежу ліквідовано черговим караулом місцевої пожежної команди селища Товсте Заліщицького району.

17 квітня о 20:59 у місті Кременець на вулиці Джерельна виникла пожежа сухої трави на території кладовища. Внаслідок пожежі вогнем знищено 1,5 га сухої трави. Причина виникнення пожежі та збитки встановлюються. Пожежу ліквідовано черговим караулом 5-ї державної пожежно-рятувальної частини, врятовано 3 будівлі, всього матеріальних цінностей орієнтовно на суму 150 тисяч гривень.

17 квітня о 21:20 у Тернополі на вулиці Київська виникла пожежа сміття на відкритій території. Вогнем знищено 1 м.кв сміття. Причина виникнення пожежі та збитки встановлюються. Пожежу ліквідовано черговим караулом частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Шановні громадяни звертаємось до вас із закликом відмовитись від шкідливої звички підпалів сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Кожен підпал завдає шкоди довкіллю, знищує живу природу і спричинює негативні наслідки.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.


infoprostir@gmail.com