Тернопільська митниця Міндоходів за I квартал 2013 року поповнила державний бюджет на 111,5 млн.грн.
У І кварталі 2013 року в зоні діяльності Тернопільської митниці Міністерства доходів і зборів України зовнішньоекономічні операції здійснювали 305 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, з них 252 перебуває на обліку в митниці.
Загальний товарообіг склав 148,8 млн. дол. США, в тому числі : експорт – 68,3 млн. дол. США, імпорт – 80,5 млн. дол. США.
Найбільше імпортних товарів надходило з Польщі – 34%, Німеччини – 15%, США – 8%.
Основними торговельним партнерами при здійсненні експортних операцій були Польща – 53%, Росія – 19% та Італія -5%.
За січень-березень поточного року митницею перераховано до Держбюджету України 111,5 млн. грн.
Найвагоміші суми податків сплачено при ввезенні:
фруктів та овочів – 23,4 млн. грн.;
транспортних засобів – 12,4 млн. грн.;
комбайнів, жниварок, тракторів для сільськогосподарських робіт, запчастин до сільськогосподарської техніки – 11,4 млн. грн.;
зубної пасти, косметичних засобів – 5,7 млн. грн.;
готових виробів та відходів полімерів етилену – 5,0 млн. грн..,
комплексу для зберігання зерна – 4,4 млн. грн..
У результаті проведеної роботи у напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил працівниками митниці за три місяці 2013 року складено 72 протоколи про порушення митних правил, у яких вартість предметів правопорушень за попередньою оцінкою склала 1,01 млн. грн..
Тернопільські митники постійно працюють в напрямку збільшення ефективності своєї роботи для досягнення більш вагомих результатів своєї діяльності. Зокрема велика увага приділяється зменшенню часових нормативів здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, подальшого впровадження електронного декларування тощо. Так у першому кварталі поточного року середній час здійснення імпортних операцій становив 50 хвилин, що на 38 хвилин менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, експортних – 39 хвилин, що на 12 хвилин менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо у І кварталі 2013 року 90 відсотків декларацій оформлено за процедурою електронного декларування, то за аналогічний період минулого року – лише 7 відсотків.