Тернополяни більше не зможуть слухати музику у соцмережах. Фото
Ті тернополяни, які є активними користувачами однієї з найпопулярніших соціальних мереж «ВКонтакті» здивовані тим, що останнім часом із бази їхніх аудіозаписів почали зникати композиції закордонних виконавців.
Користувачі, що завантажили найрізноманітнішу музику (від Джастіна Бібера до The Rolling Stones), отримали безліч повідомлень від правовласників з вимогою видалити завантажене. Так, вже не можна прослухати пісні Бейонсе, Емі Вайнхаус, Адель, Шакіри, Ґвен Стефані, Кайлі Рей Джепсен, Пінк, Тейлор Сфівт та багатьох інших виконавців. А при спробі прослухати деякі з них відкривається вікно з повідомленням: «Аудіозапис […] було вилучено з публічного доступу в зв’язку зі зверненням правовласника».
Користувачі соцмережі вмить накинулися на її творця Павла Дурова з вимогою повернути музику (соцмережу вже заполонили «фотожаби», в яких користувачі висловлюють свій протест). Юзери обурені, адже слухати аудіозаписи «ВКонтакте» – одне з найулюбленіших занять.
Більшість моїх знайомих погоджуються із цим, бо заходили в «контакти» тільки за музикою, а тому не виключають, що в найближчий час навіть видаляться з соцмережі, якщо там не залишиться їхніх улюблених пісень. А цей факт говорить про те, що після «музичних зачисток» добова аудиторія ВКонтакте може різко впасти.
До слова, активізацію боротьби проти піратського контенту неофіційно пов’язують зі зміною власників. У квітні 48% соцмережі викупив фонд United Capital Partners, а керівник «ВКонтакте» Павло Дуров виїхав з Росії і зник з публічного поля.
P.S. Деякі дотепні користувачі соціальної мережі «ВКонтакте» знайшли оригінальний спосіб, як оминути видалення своїх улюблених пісень – композиції тепер «шифрують», перекручуючи імена виконавців.
Так, Селена Гомес перетворилася на «Солодкого гномика», а Lana Del Rey стала «Ванною Без Дверей». Maroon 5 найменували групою «5 чуваків». В мережі навіть розмістили повний список переіменувань.