Суд не притягнув керівника райавтодору до відповідальності за невиплату заробітної плати

Тривала невиплата заробітної плати не є аргументом для суду, аби притягнути керівника до відповідальності.

Так сталося у випадку із невиплатою заробітної плати Тернопільського райавтодору. Минулого року дорожники навіть перекривали декілька доріг в Тернополі, аби таки домогтися виплати зароблених грошей.

Відтак, відносно в.о. начальника філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» таки складено протокол про адміністративні правопорушення. Але в суді справа не знайшла розвитку. провадження закрито у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38КУпАП.

Управлінням Держпраці у Тернопільській області направлено в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності в.о. начальника філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» за ознаками ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення ТР 1700/040/АВ/П/ПТ від 07.12.2018 р. вбачається, що чиновник, перебуваючи на посаді т.в.о. начальника та в.о. начальника, за місцем здійснення діяльності, впродовж липня жовтня 2018 року, вчинив адміністративне правопорушення за ознаками частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: в порушення вимог частини першої та другої статті 115 КЗпП України та частини 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці», виплата заробітної плати працівникам підприємства упродовж січня листопада 2018 року проводилась із затримкою, без виплати заробітної плати за першу половину місяця, у проміжок часу, що перевищував 16 календарних днів. Так, за липень 80% заробітної плати на суму 95000,00 грн. виплачено 21 листопада; за серпень, вересень, жовтень заробітна плата працівникам не виплачена. Станом на 07 грудня сума заборгованості з виплати заробітної плати за липень листопад 2018 року складає 375082,13 грн. (липень – 21731,44 грн., серпень – 133672,28 грн., вересень – 121150,41 грн., жовтень – 101839,79 грн.). В порушення вимог частини четвертої статті 115 Кодексу законів про працю України та статті 21 Закону України «Про відпустки», заробітна плата за час відпустки працівникам підприємства виплачувалася пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Так, виконавцю робіт працівнику наказом від 08.10.2018 року № 39-кв надано чергову щорічну відпустку тривалістю 34 календарних дні з 08.10.2018 року по 11.11.2018 року (заява працівника від 01.10.2018 року), а заробітну плату за час відпустки не виплачено за три дні до відпустки та станом на 07 грудня 2018 року 08.2018 року. В порушення вимог частини 1 статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника підприємства виплата всіх сум, що йому належали, в день звільнення не проведена. Окрім цього, наказом підприємства від 11.07.2018 року № 11к, іншого працівника – шляхового робітника звільнено за власним бажанням, згідно статті 38 КЗпП України 11.07.2018 року (останній робочий день), однак розрахунок з ним при звільненні проведено не в день звільнення 11.07.2018 року, а тільки 20.08.2018 року. В порушення вимог частини 1 статті 117 Кодексу законів про працю України, звільненому 11.07.2018 року, в день звільнення, не виплачено середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

У судовому засіданні в.о. начальника філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав та пояснив, що через складний фінансовий стан філії, призвело до неможливості своєчасно виплачувати як заробітну плату так і розрахункові звільненим та відпускні.

Вина в.о. начальника філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» у вчиненні даного правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення ТР1700/040/АВ/П/ПТ від 07.12.2018 р.; Витягом з акту інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю ТР 1700/040/АВ від 07.12.2018 р.

За даних обставин, суд вважає, що в діях в.о. начальника філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, тобто порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами – підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи – підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України”Про звернення громадян”, або надання зазначених документів, що містять не достовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Судом встановлено, що дане адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 41 КУпАП, було вчинено впродовж липня жовтня 2018 року.

Однак, на думку суду, згідно із п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення,провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Таким чином, Тернопільський міськрайонний суд, розглядаючи справу майже три місяці, вирішив справу про адміністративне правопорушення про притягнення в.о. начальника філії «Тернопільський райавтодор» дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» до адміністративної відповідальності за частиною1 статті 41 КУпАП закрити, у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com