Жителя Борщівського району засудили за крадіжку горілки та сигарет

Борщівський районний суд виніс вирок відносно уродженця с.Пилипче Борщівського району Тернопільської області в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019210050000002 від 02 січня 2019.

Про це стало відомо Інфопростору.

Як йдеться в матеріалах кримінального провадження, 29 грудня 2018 року о 14.25 год. обвинувачений перебував в приміщенні магазину, що належить фізичній особі-підприємцю. Після того, як продавець магазину, відмовився йому надати товарно-матеріальні цінності в борг, з метою відкритого викрадення чужого майна, у присутності інших осіб, які перебували в приміщенні магазину та, не звертаючи уваги на зауваження продавця припинити свої злочинні дії, обвинувачений, діючи умисно, протиправно, відкрито, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, з метою особистого збагачення, відкрито викрав одну банку слабоалкогольного напою «Рево», ємністю 0,5 л., вартістю 33,50 грн та одну пачку сигарет «Честерфілд» вартістю 39 грн,, а всього на суму 72,50 грн, залишивши приміщення магазину, з місця події з викраденим зник, розпорядившись ним на власний розсуд.

Окрім цього, обвинувачений 29 грудня 2018 року біля 17.00 год, знаходячись в приміщенні магазину іншого магазину, що належить фізичній особі-підприємцю в смт. Мельниця-Подільська площа Галицька, 20 а Борщівського району, після того, як продавець магазину відмовилася йому надати товарно-матеріальні цінності в борг, з метою відкритого викрадення чужого майна, у присутності інших осіб, які перебували в приміщенні магазину та, не звертаючи уваги на зауваження продавця припинити свої злочинні дії, обвинувачений, діючи умисно, протиправно, повторно, відкрито, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, з метою особистого збагачення викрав одну пляшку слабоалкогольного напою «Шантель», ємністю 0,75 л., вартістю 100 грн та одну пляшку пива «Чернігівське світле» вартістю 15 грн, та залишивши приміщення магазину, з викраденим з місця події зник, розпорядившись ним на власний розсуд. Своїми діями обвинувачений спричинив підприємцю матеріальні збитки на суму 115 грн.

Також, обвинувачений 29 грудня 2018 року біля 18.00 год., прийшов в інший магазин, що належить підприємцю. Після того, як продавець магазину відмовилася надати йому товарно-матеріальні цінності в борг, з метою відкритого викрадення чужого майна, у її присутності, не звертаючи уваги на зауваження продавця припинити свої злочинні дії, обвинувачений, діючи умисно, протиправно, повторно, відкрито, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, з метою особистого збагачення, викрав одну пляшку горілки «Медофф», ємністю 0,7 л., вартістю 126 грн, одну пачку сигарет «Вінстон» вартістю 37,99 грн та дві банки слабоалкогольного напою «Рево», ємністю 0.5 л. кожна, вартістю 32 грн. за одну банку, а всього на суму 227,99 грн та залишивши приміщення магазину, з викраденим з місця події зник, розпорядившись ним на власний розсуд.

Крім того, обвинувачений 08 січня 2019 року біля 10.00 год., знаходячись в приміщенні іншого магазину, що належить підприємцю та отримавши відмову продавця магазину, надати йому товарно-матеріальні цінності в борг, з метою відкритого викрадення чужого майна, у його присутності, не звертаючи уваги на зауваження продавця припинити свої злочинні дії, обвинувачений, діючи умисно, протиправно, повторно, відкрито, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, з метою особистого збагачення, викрав одну пляшку горілки «Козацька Рада», ємністю 0,5 л, вартістю 90 грн, та залишивши приміщення магазину, з викраденим з місця події зник, розпорядившись ним на власний розсуд.

Також, 14 січня 2019 року біля 10.00 год. обвинувачений, перебуваючи в приміщенні магазину, що належить підприємцю, маючи умисел, спрямований на заволодіння майном – однією пляшкою горілки, шляхом вимагання, діючи умисно, повторно, обвинувачений підійшов до продавця (власника) магазину та запропонував їй передати йому одну пляшку горілки «Бістроф», на що остання відповіла відмовою, так як їй було відомо, що у обвинуваченого немає грошей. Після цього чоловік у грубій формі висловив продавцю незаконну вимогу віддати йому одну пляшку горілки «Бістроф», у разі невиконання якої обвинувачений погрожував знищити майно (товар) у магазині. Потерпіла продавчиня враховуючи обстановку, що склалася, будучи переконаною про дійсність реалізації цієї погрози, сприйняла висловлені погрози як реальні, та в подальшому передала чоловіку одну пляшку горілки «Бістроф» вартістю 89,40 грн.

Крім того, обвинувачений 14 січня 2019 року біля 16.00 год., прийшов до приміщення магазину, що належить підприємцю. Після того, як продавець магазину відмовилася йому надати товарно-матеріальні цінності в борг, з метою відкритого викрадення чужого майна, у присутності інших осіб, які перебували в приміщенні магазину та, не звертаючи уваги на зауваження продавця припинити свої злочинні дії, чоловік, діючи умисно, протиправно, відкрито, повторно, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, з метою особистого збагачення, викрав одну пляшку слабоалкогольного напою «Шантель», ємністю 0,75 л., вартістю 93 грн, однак свій злочинний умисел до кінця довести не зміг з причин, що не залежали від його волі, так як був затриманий працівниками поліції.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.2 ст.186 КК України, як відкрите викрадення чужого майна, вчинене повторно, за ч.2 ст.189 КК України, як вимагання, вчинене повторно, за ч.2 ст.15 ч.2 ст.186 КК України, як замах на відкрите викрадення чужого майна, вчиненого повторно.

Обвинувачений в судовому засіданні вину у вчиненому визнав повністю.

Таким чином, суд вирішив визнати чоловіка винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.186,  ч.2 ст.189,  ч.2  ст.15 – ч.2 ст.186 КК України і призначити покарання:

– за ч.2 ст.186 КК України 4 (чотири) роки позбавлення волі;

– за ч.2 ст.189 КК України 3 (три) роки позбавлення волі.

– за ч.2 ст.15- ч.2 ст.186 КК України 4 (чотири) роки позбавлення волі;

На підставі ст.70 КК України за сукупністю вчинених кримінальних правопорушень остаточне покарання чоловіку визначити шляхом частково складання призначених покарань і остаточно призначити покарання 5 (п’ять) років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України засудженого звільнити від відбування покарання з випробуванням визначивши іспитовий строк  2 (два) роки.

На підставі ст.76 КК України зобов’язати засудженого протягом іспитового строку періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com