В Чорткові чергового нетверезого водія не змогли притягнути до відповідальності

Чортківський районний суд не зміг притягнути до відповідальності чоловіка, якого впіймали п’яним за кермом.

Про це стало відомо Інфопростору.

Як йдеться в матеріалах справи, переданої до суду від Чортківського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області, 11 січня 2019 року о 01 год. 20 хв. в м. Чорткові по вул. Ягільницькій Тернопільської області, чоловік керував автомобілем марки ВАЗ 2107, д.н.з. Ж 9785 з ознаками алкогольного сп’яніння, а саме був відчутний запах алкоголю з ротової порожнини та нестійка хода. Від проходження у встановленому законом порядку огляду для визначення алкогольного сп’яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

Водій в судовому засіданні вину не визнав та пояснив, що дійсно 11 січня 2019 року близько 01 години 20 хвилин він був зупинений працівником поліції, який йому повідомив, що в машині не горять задні фонарі, а також сказав йому, що він перебуває в стані алкогольного сп’яніння, оскільки відчутний запах з рота, однак він пояснив працівнику поліції, що алкогольних напоїв не вживав. Крім того, протокол при ньому не складався, він не надавав пояснень в протоколі, тим більше, що в протоколі пояснення написано не його почерком.. Також пояснив, що ніяких свідків на місці зупинення його автомобіля не було.

Захисник в судовому засіданні просив закрити провадження у справі на підставі ст. 247 КУпАП за відсутністю в діях водія складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно пункту 27 постанови Пленуму ВСУ від 23 грудня 2005 року №14 „Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті”, якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп’яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 5 та 6 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.п. 8, 12 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачених Наказами Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України №1452/735 від 09.11.2015 року, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу і цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї інструкції.

Аналіз вищевказаних нормативних актів свідчить про те, що оформлення працівниками поліції направлення на медичний огляд до відповідного закладу охорони здоровя у випадку відмови водія від проведення огляду з метою виявлення стану сп’яніння є обов’язковим. Якщо після оформлення направлення, водій транспортного засобу відмовляється від проведення медичного огляду і в закладі охорони здоров’я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп’яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (пункт 8 Порядку №1103, пункт б розділу IX Інструкції з оформлення матеріалів №1395).

Однак, у матеріалах справи відсутнє направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння, що свідчить про те, що поліцейський у встановленому законом порядку не направляв водія у заклад охорони здоров’я для проходження огляду на стан сп’яніння.

Розглянувши справу про адміністративне правопорушення суд вирішив провадження у справі за ч. 1 ст.130 КУпАП закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення та закінчення строків накладення адміністративного стягнення..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com