На чиновників Тернопільської ОДА завели ще одне кримінальне провадження

Слідчі Головного управління Національної поліції в Тернопільській області здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019210000000072 від 24.01.2019, за ознаками злочину,передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Про це стало відомо Інфопростору.

Як йдеться в матеріалах кримінального провадження, 12.07.2018 між Управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації в особі начальника Управління (замовник), з однієї сторони та товариством з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ БІЛД ІНЖИНІРИНГ» в особі директора укладено договір №7. Згідно умов якого підрядник зобов’язується власними силами і засобами, в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати роботи на обєкті «Реконструкція будівлі Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Мирона Зарицького Новосільської сільської ради Тернопільської області».

Згідно ч.2 договору підрядник повинен виконати передбачені договором роботи, якість яких відповідає умовам договору або вимогам що звичайно ставляться на момент передання їх замовнику. Договірна ціна на момент укладання договору є динамічною і становить 9229000,00 грн. В 2018 році передбачено співфінансування з місцевого бюджету для виконання робіт 1845800,00 грн.

Згідно ч.4 договору фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів державного бюджет та місцевих бюджетів. Розрахунки проводяться тільки за фактично виконанні роботи протягом 30-ти календарних днів після підписання замовником представлених підрядником належно оформлених актів виконаних робіт (форма КБ-2В) та довідки (форма КБ-3В), рахунку на оплату, шляхом проміжних платежів та тільки в межах бюджетних призначень та при умові поступлення коштів на рахунок замовника по даному об’єкту.

Як встановлено в ході досудового розслідування, станом на поточний період підрядною організацією виконано частину робіт на об’єкті, обсяг та вид яких відображено в актах приймання виконаних будівельних робіт та довідках про вартість виконаних будівельних робіт та витрати. На підставі поданих в Управління казначейської служби актів форми КБ-2В та довідок КБ-3В замовником оплачено підряднику бюджетні кошти в сумі еквівалентній обсягу виконаних робіт, який відображений в актах приймання виконаних будівельних робіт.

За результатами проведеної працівниками управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області планової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації встановлено завищення вартості виконаних робіт на об’єкті, у звязку із виконаним меншим обсягом робіт, аніж зазначеним в актах приймання виконаних будівельних робіт.

Таким чином, на підставі складання актів форми КБ-2В із недостовірними відомостями в частині завищених обсягів виконаних робіт, їх подальшого підписання директором ТзОВ «ГЛОБАЛ БІЛД ІНЖИНІРИНГ» та начальником УКБ ТОДА з сторони замовника та інженером технічного нагляду відбулось перерахування завищеної суми бюджетних коштів, що заподіяло збитки державному бюджету.

Станом на поточний період з метою дослідження обставин вчинення злочину, встановлення осіб з чиєї вини вчинено кримінальне правопорушення необхідно отримати доступ до оригіналів первинно-бухгалтерських документів, документів, які підтверджують повноваження осіб ТзОВ «ГЛОБАЛ БІЛД ІНЖИНІРИНГ» підписувати акти форми КБ-2В та здійснювати технічний нагляд на об’єкті будівництва, з можливістю вилучення оригіналів та копій зазначених документів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com