Хто хоче “нагріти руки” на будівництві школи в Великій Березовиці?

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019210000000072 від 24.01.2019,за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Про це стало відомо Інфопростору.

Як йдеться в матеріалах кримінального провадження, 23.10.2018 між Управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації в особі начальника Управління (замовник), з однієї сторони та товариством з обмеженою відповідальністю «АВАКС ПРОФ» в особі директора Товариства (підрядник) з іншої сторони укладено договір на виконання робіт. Згідно умов якого, підрядник зобов’язується власними силами і засобами, в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати роботи з будівництва середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 24 класи по вул. Микулинецька в смт. Велика Березовиця Тернопільського району Тернопільської області.

Згідно ч.2 Договору підрядник зобов’язується виконати замовнику передбачені договором роботи, якість яких відповідає умовам договору, що звичайно ставляться на момент передання їх замовнику.

Згідно ч.3 договору договірна ціна на момент укладення договору є динамічною і становить 50 000 000,00 грн. В 2018 році виділені кошти за рахунок співфінансування з місцевого бюджету для виконання робіт складають 4 880 000,00 грн. з загального фонду державного бюджету становить 2 452 100,00 грн.

Згідно ч.5 Договору підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектній документації та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку. Підрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у договорі або проектно-кошторисній документації і можливість їх експлуатації протягом гарантійного терміну, який становить не менше 10 років.

Як встановлено в ході досудового розслідування, станом на поточний період підрядною організацією виконано частину робіт на обєкті, обсяг та вид яких відображено в актах приймання виконаних будівельних робіт та довідках про вартість виконаних будівельних робіт та витрати. На підставі поданих в Управління казначейської служби актів форми КБ-2В та довідок КБ-3В замовником оплачено підряднику бюджетні кошти в сумі еквівалентній обсягу виконаних робіт, який відображений в актах приймання виконаних будівельних робіт.

За результатами проведеної працівниками управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області планової ревізії фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації встановлено завищення вартості виконаних робіт на об’єкті, у зв’язку із виконаним меншим обсягом робіт, аніж зазначеним в актах приймання виконаних будівельних робіт.

Таким чином, на підставі складання актів форми КБ-2В із недостовірними відомостями в частині завищених обсягів виконаних робіт, їх подальшого підписання директором ТзОВ «АВАКС ПРОФ» та начальником УКБ ТОДА з сторони замовника та інженером технічного нагляду відбулось перерахування завищеної суми бюджетних коштів, що заподіяло збитки державному бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com