Новообраний нардеп з Тернопільщини вже є об’єктом антикорупційних розслідувань

До нової Верховної ради з минулого скликання пройшли 53 фігуранти журналістських розслідувань про корупцію. Але радіти цій цифрі зарано: компанію їм складуть ще 39 осіб, які можуть бути замішані в корупційних схемах, але або не працювали у восьмому скликання, або взагалі не були народними депутатами. «Слово і Діло» за допомогою каталогу руху «Чесно» з’ясувало, хто ці депутати.

Абсолютний лідер за кількістю журналістських розслідувань проти нього (19) – п’ятий президент Петро Порошенко («Європейська солідарність»). Відзначимо, що він також був народним депутатом 2-го, 4-го, 5-го та 6-го скликань.

Порошенко, за даними журналістів, може бути причетним до підкупу виборців на президентських виборах у 2019 році, до розтрати, торгівлі впливом, нецільового використання земельних ресурсів, надання преференцій при виконанні службових обов’язків і різних шахрайських оборудок.

Із 254 представників «Слуги народу», які пройшли до парламенту, 17 майбутніх депутатів фігурують в антикорупційних розслідуваннях журналістів. Ганна Бондар, яка пройшла за мажоритарним округом у Києві, фігурує в трьох: в справі про подачу підроблених документів на конкурс головного архітектора столиці; в декларації за 2014 рік не вказала автомобіль і нерухомість; можлива участь у корупційних схемах забудови Києва.

До двох схема можуть бути причетні Руслан Горбенко, Владислав Криклій та Остап Шипайло, інші – до однієї.

В «Опозиційній платформі – За життя» з тих майбутніх нардепів, які не були у восьмому скликанні, 10 є фігурантами розслідувань про корупцію. Наприклад, Віктора Медведчука журналісти підозрюють у використанні влади чи службового становища всупереч інтересам служби, а також у діяльності в умовах конфлікту інтересів. Ілля Кива, зокрема, міг не вжити заходів із протидії корупції, а Ренат Кузьмін – незаконно збудувати будинок у рекреаційній зоні Пущі-Водиці.

На Костянтина Бондарєва та Андрія Пузійчука від «Батьківщини» й Миколу Бабенка від «Біла Церква разом» є по одному журналістському розслідуванню. Руслан Требушкін від «Опозиційного блоку» – фігурант 4 розслідувань, Оксана Савчук від «Свободи» – 3.

До корупції можуть бути причетні й шість мажоритарників-самовисуванців, які не були в Раді минулого скликання: Анатолій Урбанський, Ігор Палиця, Олександр Сухов, Сергій Мінько, Іван Чайківський та Геннадій Вацак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com