Сільського голову Байковець оштрафували за корупцію

Тернопільський міськрайонний суд притягнув до відповідальності сільського голову Байковець Тернопільського району Анатолія Кулика за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Про це стало відомо Інфопростору.

Чиновник прийняв на роботу свого зятя, як наслідок, виник конфлікт інтересів.

Анатолій Кулик, перебуваючи на посаді Байковецького сільського голови, як суб’єкт визначений у пп. б п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» , на якого поширюється дія цього закону, порушив вимоги п.2 та п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», тобто не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про реальний конфлікт інтересів, який виник 02 січня 2019 року та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, за наступних обставин.

Відповідно до витягу з рішення Байковецької сільської ради від 22 грудня 2015 року за № 1 «Про підсумки виборів депутатів Байковецької сільської ради та сільського голови і визнання їх повноважень» Байковецька сільська рада вирішила вважати 22 грудня 2015 початком повноважень Байковецького сільського голови Анатолія Кулика, обраного за підсумками виборів, які відбулись 25 жовтня 2015р.

Відповідно до змісту підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3, статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» на сільських голів поширюється дія цього закону, у тому числі вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Таким чином, на Анатолія Кулика, як на Байковецького сільського голову поширюються положення статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Рішенням Байковецької сільської ради від 22 грудня 2018 за № 777 «Про затвердження структури та загальної чисельності апарату та виконавчих органів Байковецької сільської ради» затверджено Структуру апарату та виконавчих органів Байковецької сільської ради, до складу якої увійшов фінансово- господарський відділ.

До штатних посад фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради входить посада водія автотранспортних засобів, що підтверджується штатним розписом апарату та виконавчих органів Байковецької сільської ради на 2019 рік, затвердженим Байковецьким сільським головою Анатолієм Куликом 28 грудня 2018р.

Відповідно до Положення про Фінансово-господарський відділ Байковецької сільської ради, затвердженого рішенням Байковецької сільської ради від 05.06.2018 № 652 «Про затвердження положень про виконавчі органи сільської ради», працівники фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради призначаються на посаду і звільняються з посади за розпорядженням сільського голови в установленому законом порядку.

Згідно з посадовою інструкцією водія автотранспортних засобів фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради, затвердженою Байковецьким сільським головою Анатолієм Куликом 28 грудня 2018року, водій автотранспортних засобів приймається і звільняється з роботи в установленому трудовим законодавством порядку сільським головою.

Отже, Анатолій Кулик має дискреційні службові повноваження в частині прийняття на роботу працівників фінансово- господарського відділу Байковецької сільської ради, видаючи відповідні розпорядження про прийняття на роботу.

Керуючись наданими повноваженнями, чиновник розглянув питання щодо прийняття на роботу до Байковецької сільської ради свого зятя і призначив його на посаду водія автотранспортних засобів Фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради, видавши відповідне розпорядження від 02 січня 2019року за № 7/08.

Той факт, що чоловік є зятем сільського голови, підтверджується відомостями, викладеними у листах Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області від 26.04.2019 № 4445/2.1-02.1-01-09.6/1218, від 23.05.2019 № 5204/2.1-02.1-01-09.6/1647 та не заперечується Анатолієм Куликом.

Відтак, сільський голова під час вирішення питання щодо прийняття на роботу до Байковецької сільської ради на посаду водія автотранспортних засобів фінансово-господарського відділу цієї ради свого зятя мав приватний інтерес, зумовлений сімейними стосунками з зятем, який полягав у зацікавленості Анатолія Кулика працевлаштувати свого зятя, надавши йому можливість і надалі напрацьовувати трудовий та страховий стаж, мати заробіток та забезпечувати стабільне матеріальне становище сім`ї.

Наявність у Анатолія Кулика зазначеного приватного інтересу, реалізація ним службових повноважень як Байковецького сільського голови під час вирішення питання щодо прийняття на роботу до Байковецької сільської ради на посаду водія автотранспортних засобів фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради свого зятя відбувалась під впливом суперечності між його приватним інтересом і повноваженнями сільського голови, що в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» є реальним конфліктом інтересів.

Суперечність полягала у тому, що, з одного боку, Анатолій Кулик як фізична особа був заінтересований допомогти своєму зятю працевлаштуватись, а з іншого боку – він як сільський голова, тобто головна посадова особа, яка представляє територіальну громаду, повинен використовувати надані йому повноваження виключно в інтересах територіальної громади, об`єктивно та неупереджено виконувати свої службові повноваження, виключаючи вплив приватного інтересу на їх реалізацію.

Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, у тому числі й Анатолій Кулик, зобов`язані, зокрема, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі – Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Враховуючи, що сільський голова не має безпосереднього керівника, останній про наявність конфлікту інтересів повинен був повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про прийняття на роботу зятя про наявність конфлікту інтересів.

Водночас, чиновник перебуває на посаді Байковецького сільського голови, діючи в умовах реального конфлікту інтересів, при отриманні заяви від свого зятя про прийняття на роботу на посаду водія, 02 січня 2019 року видав наказ №7/08 на підставі якого його зятя з 03 січня 2019 року прийнято на роботу водієм автотранспортних засобів фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради, з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Анатолій Кулик повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього потенційного або реального конфлікту інтересів при видачі наказу про прийняття на роботу свого зятя від 02 січня 2019 року лише 08 січня 2019 року, що підтверджується листом Байковецької сільської ради зареєстрованого в НАЗК 08 січня 2019 року та службовою запискою Управління документального забезпечення та контролю Національного агентства з питань запобігання корупції від 18.01.2019 № 93-17/1003/19.

Таким чином, між приватним інтересом Байковецького сільського голови Анатолія Кулика, який полягав у працевлаштуванні свого зятя, покращенням його та його сім`ї матеріального становища, та службовими повноваженнями чиновника, як сільського голови, щодо можливості прийняття на роботу, виник реальний конфлікт інтересів, який вплинув на об`єктивність та неупередженість при видачі наказу №7/08 від 02 січня 2019 року .

Своїми умисними діями, які виразились у не повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції, про наявність реального конфлікту інтересів, Байковецький сільський голова Анатолій Кулик вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, за вище викладених обставин, Анатолій Кулик у порушення п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», діючи в умовах реального конфлікту інтересів, маючи можливість приймати на роботу, переводити та звільняти з роботи працівників фінансово-господарського відділу Байковецької сільської ради, при отриманні заяви свого зятя про прийняття на роботу на посаду водія, 02 січня 2019 року видав наказ №7/08, на підставі якого з 03 січня 2019 року його зятя, прийнято на роботу на посаду водія автотранспортних засобів фінансово-гоподарського відділу Байковецької сільської ради, з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у прийнятті рішення в умовах реального конфлікту інтересів, Байковецький сільський голова Анатолій Кулик вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Тож суд вирішив визнати Байковецького сільського голову Анатолія Кулика винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення із врахуванням вимог ч.2 ст.36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 ( три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com