Непотрібні громади: які ОТГ ліквідує нова влада

В Україні вже тривалий час відбувається реформування адміністративно-територіального устрою.

Сільським, селищним та міським радам дали досить тривалий час на добровільне об’єднання. Хтось не хотів іти до спілки з іншими селами, але велика кількість населених пунктів таки побачили хорошу перспективу. Адже, чим давніше утворилася ОТГ, тим більше бюджетних коштів на розвиток населених пунктів отримала громада.

З наближенням чергових місцевих виборів про добровільність перестали говорити. Місцеві ради, які не встигли об’єднатися, будуть примусово приєднані до інших.

Але, схоже, що нова влада вважає, що утворених ОТГ забагато. Тому, минулого тижня в Тернопільській обласній державній адміністрації з’явилися проекти нового устрою, який передбачає ліквідацію вже діючих громад.

Перспективи існування не мають навіть ті громади, які лише утворюються. Зокрема, мова йде про про Великобірківську (Тернопільський район), Вікнянську (Гусятинський район), Млиновецьку (Зборівський район) та Нараївську (Бережанський район) громади. Перші вибори до них призначені на 22 грудня 2019 року.

Наразі обговорюється два варіанти. В першому проекті планується залишити 38 ОТГ, а в другому – 43.

Окрім новоутворених, зазначених вище, в обох проектах відсутні наступні громади: Саранчуківська (Бережанський район), Більче-Золотецька та Озерянська (Борщівський район), Трибухівська (Бучацький район), Васильковецька та Коцюбинська (Гусятинський район), Дорогичівська (Заліщицький район), Колодненська та Черниховецька (Збаразький район), Купчинецька (Козівський район), Лопушненська (Кременецький район), Борсуківська (Лановецький район), Новосільська (Підволочиський район), Іванівська (Теребовлянський район), Настасівська (Тернопільський район).

Лише один проект передбачає ліквідацію Озернянську (Зборівський район), Білецька (Тернопільський район), Заводська та Нагірянська (Чортківський район), Великодедеркальська (Шумський район) ОТГ.

Чи буде новий адміністративно-територіальний поділ області, покаже час. Але точно відомо, що після встановлення чіткої кількості громад наступить черга ліквідації й районів.

1 коммент. к Непотрібні громади: які ОТГ ліквідує нова влада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com