На Тернопільщині школярів годували маслом, яке виготовлене на неіснуючому заводі

В ході проведення планового заходу державного нагляду (контролю) спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області виявили у їдальні Борсуківської ЗОШ I-III ст. (Лановецький район) масло “Минское сладкосливочное несоленое” 72,5 %, яке розфасовували на виробничих потужностях ТОВ «Деснянський маслозавод» (смт. Десна, Чернігівська область). Відомостей про виробника на упаковці не вказано,  дане підприємство  не зареєстроване у Реєстрі потужностей операторів ринку, на які видано експлуатаційні дозволи та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань — фактично неіснуюче підприємство.

Згідно результатів дослідження, яке здійснювала Тернопільська державна регіональна лабораторія Держпродспоживслужби, дане масло не відповідає жирнокислотному складу молочного жиру (експертний висновок №003473 д.к./19 від 27 листопада 2019 р.).

Як вдалося з’ясувати Інфопростору, протягом поточного навчального року відділ освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, молоді та спорту Борсуківської сільської ради закуповував масло (разом і з іншими продуктами харчування) в чотирьох фізичних осіб-підприємців. Окремі з них пов’язані із колишнім або теперішнім керівництвом сіл, що ввійшли в громаду. Який із них прагнув годувати школярів нелегальним маслом, нам не відомо. Але, враховую те, що усі ці підприємці пов’язані із роздрібною торгівлею в магазинах на території громади, ймовірно, що продукт потрапив й на прилавки. Також, підроблене масло могло потрапити і в дитячі садочки.

Договорів про закупівлю продуктів харчування розпорядник бюджетних коштів не оприлюднював.

Однак, накладні, згідно з якими масло потрапляло в навчальні заклади, свідчать, що його поставка здійснювалась приблизно раз в місяць. А це означає, що воно могло бути ще й протермінованим.

1 коммент. к На Тернопільщині школярів годували маслом, яке виготовлене на неіснуючому заводі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com