Міському голові Копичинець зменшили розмір премії

Після загального невдоволення жителями Копичинецької громади рівнем заробітної плати міського голови Павла Лосика депутати внесли зміни до розміру його грошового забезпечення.

Відповідне рішення прийнято на сесії 08 травня 2020 року.

Депутати вирішили зменшити на половину розмір його щомісячних премій.

При цьому інші складові зарплати міського голови Копичинець залишились незмінними.

Нагадаємо, жителі Копичинецької громади були здивовані рівнем заробітної плати міського голови Павла Лосика.

Роман Ничвидюк оприлюднив інформацію про задекларовані головою громади доходи за 2019 рік. Місцеві жителі швидко поширюють таку інформацію та додають власні обурливі коментарі. Мовляв в сусідніх містах – Хоросткові та Теребовлі, де господарка набагато розвиненіша за копичинецьку, мери отримують значно меншу зарплату.

Так, минулоріч Копичинецький міський голова Павло Лосик отримав 450 179 гривень заробітної плати. Ще 21 522 гривні йому виплачено пенсії.

Якщо зробити самий елементарний розрахунок, поділивши суму доходу на 12 календарних місяців, то вийде, що в середньому 37 500 гривень зарплати на місяць. Звісно, коливання можуть бути в різних доходах по місяцях, але середній показник саме такий.

Як виявилось, складові зарплати міського голови Копичинець, які і інших міських голів, відповідно до законодавства, встановлюється сесією відповідної ради. Таке рішення оприлюднене на сайті міської ради.

У 2019 році дохід Павла Лосика, як міського голови, складався із посадового окладу, надбавок та премій. До обов’язкових відносяться надбавки за ранг та вислугу років. Окрім цього, йому встановлено надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50 % посадового окладу із врахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та вислугу років. Тобто, це ще половина посадового окладу із врахуванням обов’язкових надбавок.

Але це ще не все.

Наступне – це преміювання міського голови щомісячно у розмірі 100 %  посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування. Тобто, додаємо ще одну зарплату.

І це не все.

Далі йде преміювання щоквартально за перевиконання плану власних надходжень до бюджету міської ради та до державних, професійних свят, ювілейних дат в розмірі середньомісячної заробітної плати. Тобто – ще додаткові зарплати з урахуванням усіх попередніх надбавок. І не виключено, що Павло Лосик отримує додаткові премії не лише з нагоди Дня Конституції, Дня Незалежності, Дня Соборності, Дня місцевого самоврядування, але й ще одного державного свята – 8 березня.

Окремо тут варто сказати за перевиконання власних доходів до бюджету. В більшості органів місцевого самоврядування голови рад розраховують на тому, що депутати не дуже будуть вникати в тонкощі бюджетного планування. Тому, абсолютній більшості випадків притаманне умисне заниження планових бюджетних показників, аби їх потім точно перевиконати. Добробут міст, сіл і селищ від цього точно не покращується.

І знову не все.

До всього цього додається ще встановлена  міському голові матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі посадового окладу.

 

 

А тепер уявіть собі, що такі самі надбавки та премії отримували б наприклад вчителі, лікарі, бібліотекарі, працівники соціальної сфери чи інші бюджетники. Ціни б не було такій владі. Але, насправді на це в Копичинцях не вистачить бюджетних коштів.

Нові правила нарахування зарплати Павлу Лосику вступили в дію з дня їх прийняття, тобто, з 08 травня 2020 року. Попереднє рішення визнали таким, що втратило чинність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com