З’явився новий варіант поділу області на райони. Карта

Міністерство розвитку громад та територій України запропонувало нову версію ймовірного поділу області на райони.

Про це стало відомо Інфопростору.

Проектом пропонується утворити в області 3 райони: Кременецький, Тернопільський та Чортківський.

Кременецький район повинен бути найменшим. На його території будуть проживати 155,6 тисяч осіб. До його складу увійдуть місто Кременець та Кременецький, Лановецький, Шумський райони, Вишнівецька громада Збаразького району та Залозецька громада Зборівського району.

Тернопільський район має стати найбільшим. На його території повинні проживати 495,2 тисяч осіб. Майже половина – жителі обласного центру. До складу найбільшої територіальної одиниці планують включити Бережанський, Збаразький (без Вишнівецької громади), Зборівський (без Залозецької громади), Козівський, Підгаєцький, Підволочиський райони, місто Тернопіль та Бережани.

Найбільший за кількістю сільського населення стане південний Чортківський район. В ньому проживатимуть 395,1 тисяч осіб. До його складу планують включити місто Чортків та Чортківський район, Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Монастириський та Теребовлянський райони.

Нагадаємо, сучасний поділ області включає 17 районів та 4 міста обласного значення.

Раніше облдержадміністрація пропонувала утворити в області 4 райони. Однак, влада та жителі Зборівщини були проти такого розвитку подій, адже їх планували розділити між Бережанським, Кременецьким та Тернопільським районами. До зборівчан приєдналися також і в Козівському, Монастириському та Підгаєцькому районах. Врешті Залозецька громада таки відійде до Кременецького району, а Монастирищина не буде приєднана до Тернопільського району.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com