Щоб витягнути чоловіка із водостічної труби рятувальники використовували майже все своє спорядження

7 березня, о 23.45, до оперативно-диспетчерської служби на номер «101» надійшло повідомлення про те, що в місті Тернополі на вулиці Стуса в стічній трубі знаходиться чоловік, самостійно вибратися звідти він не може.

До місця виклику одразу ж направили бійців групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління МНС України в Тернопільській області. Рятувальники встановили, що чоловік, мешканець обласного центру, громадянин 1951 року народження, з невідомих причин заліз в стічну трубу діаметром 50 см та довжиною близько 25-30 метрів, де й застряг.

З метою встановлення точного місця знаходження потерпілого та прийняття рішення про подальші дії було проведено розвідку. Для цього, попередньо вживши всіх необхідних заходів безпеки, в отвір труби було відправлено одного з рятувальників. Та він зміг проникнути лише до згину труби. Потерпілий знаходився на відстані близько 20 метрів від початку отвору, до виходу з іншого кінця труби його відділяло близько 5 метрів. Самостійно вибратись назовні він уже не міг, опинившись заблокованим у бетонній пастці. Витягнути чоловіка тим же шляхом, яким він опинився в трубі, теж було неможливо. Тож було прийнято рішення вивільняти постраждалого шляхом відкопування труби з її подальшим демонтажем. Розрахувавши місце розташування «в’язня», рятувальники розкопали метровий шар промерзлого ґрунту над трубою, яка виявилась бетонною з арматурним кріпленням всередині. В хід пішли лопати, ломи, електричний перфоратор «Makita», спеціальний гідравлічний інструмент для проведення аварійно-рятувальних робіт «Holmatro», дискоріз «Stihl».  Весь час, поки проводились роботи, чоловік подавав ознаки життя, стогнав, благав про допомогу, б’ючи ногою по бетонному склепінню, щоб хоч якось зігрітися та відновити кровообіг в занімілих кінцівках.

Врешті, о 02 год. 50 хв., людину вдалось вивільнити. Постраждалого, з попереднім діагнозом «Загальне переохолодження», каретою швидкої медичної допомоги було доправлено до медичного закладу. На даний час його стан задовільний. Завдяки оперативним діям рятувальників було врятоване людське життя.

До аварійно-рятувальних робіт залучались рятувальне відділення аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення,  черговий караул першої підпорядкованої державної пожежної частини Тернопільського міського відділу та гірське пошуково-рятувальне відділення Управління МНС України в Тернопільській області. Керував проведенням робіт заступник начальника Управління полковник служби цивільного захисту Андрій Ковбасюк.

infoprostir@gmail.com