Барна похвалився, як на Тернопільщині борються з корупцією
Під керівництвом прокурора області Олександра Мартинюка відбулося засідання спільної наради керівників правоохоронних органів Тернопільської області. Під час наради обговорили стан роботи правоохоронних органів області у сфері протидії злочинності, у тому числі в її організованих формах, та корупції.
Участь у заході взяв голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Він наголосив, що боротьба з корупцією – пріоритетне завдання сьогодні.
«Я наголошував і наголошую: питання боротьби з корупцією – питання номер один в Україні, – наголосив Степан Барна. – Ми робитимемо все, щоб кожен хабарник був покараний. Це стосується всіх – освітян, котрі беруть хабарі, лікарів, працівників комісаріатів, військових медичних комісій. І мені приємно, що в багатьох моментах я знаходжу підтримку з боку правоохоронних органів. Можу з впевненістю сказати: у нас йде щоденна боротьба з корупцією, цей процес відбувається постійно».
Відтак Олександр Мартинюк повідомив, що на сьогодні криміногенна ситуація є одним із негативних чинників, який серйозно впливає на ефективність діяльності органів державної влади, підриває авторитет та довіру людей до правоохоронних органів.
«Провідниками державної політики у сфері законності мають бути усі без винятку структури від правоохоронних органів – до органів влади і місцевого самоврядування, тому сьогодні на нараду запрошено керівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, – зазначив Олександр Мартинюк. – Насамперед це зумовлено необхідністю вирішення питань протидії і попередження злочинності та корупції, які потребують застосування повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
У поточному році завдяки наполегливій роботі правоохоронних органів рівень злочинності в області один із найнижчих у державі та склав 37,2кримінальних правопорушення на 10 тисяч населення, це майже удвічі нижче загальнодержавного (70,1).
Залишається невеликою і є більш ніж удвічі меншою, ніж загалом у державі, питома вага кримінальних правопорушень, вчинених у стані сп’яніння, майже втричі – кількості злочинів, скоєних особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення.
Обліковано 4876 кримінальних правопорушень, з яких понад чверть злочинів належать до категорії тяжких та особливо тяжких. Учасники наради звернули увагу на недоліки у роботі на цьому напрямі та визначили дієві заходи, направлені на покращення криміногенної ситуації та попередження злочинних і корупційних проявів у регіоні.