Ми вже писали про підприємця-«терориста», який нелегального приватизував більше двадцяти об’єктів нерухомості в Довжанці. Так, фактично у «рабство» потрапили жильці 12-квартирного житлового будинку, який разом з ними по документах передали підозрілій громадській організації, засновником якої є товариш В. Нацюка – пан Чупак (за трудовою книжкою займає посаду санітарки психлікарні). Та й це ще далеко не все – згодом частину незаконно привласненого майна було передано ще одній громадській організації, засновником якої є син вищезгаданого підприємця – Нацюк-молодший (Михайло, який до речі, є екс-керівником Тернопільського районного управління юстиції; він чудом втік від «сміттєвої люстрації» за членство у Партії регіонів).
Злочинне тріо у селі влаштувало справжній терор, адже включали і виключали воду у трьох водонапірних баштах коли їм заманеться, потерпали від цього не лише власники житлових помешкань, але й місцева школа, вода до якої також подавалася «з волі» Нацюків. Навіть фашисти у роки Другої світової війни не залишали народ без води, а в ХХІ-му столітті з нахабним аграрієм люди не можуть дати собі раду! Мало того, цей самий фермер, який є директором ПАП «Перемога», ще й самовільно затверджував тарифи населенню, продаючи селянам воду за необґрунтованими тарифами, пише сайт Тернополяни.
Ситуацію давно намагався вирішити сільський голова Довжанки Олег Ткач, та все марно – чиновники лише кивали один на одного, а правоохоронці досі не можуть розібратися як до рук місцевого підприємця потрапили дані об’єкти, які свого часу не підлягали приватизації, адже являлись комунальним майном.
Особливо питання загострилося перед підготовкою школи до нового навчального року. Батьки робили ремонт у навчальному закладі, та воду змушені були носити від сусідів – вода з кранів не текла, а доступу до водонапірних башт у громади не було – усе під замком та контролем «повелителя води» Нацюка.
– 27 серпня відбулися збори батьків учнів школи, на яку були запрошені представники органів місцевого самоврядування та горе-бізнесмен разом із своїм поплічником-санітаром. Позаяк, і один, і другий зустріч цю проігнорували. Натомість, прийшла бібліотекарка місцевої школи, яка оголосила себе представником Нацюка – воно й не дивно, адже вона – дружина цього фермера. На зборах та заявила, що її чоловік і радий би передати майно громаді села, але його, начебто, «ніхто не хоче приймати», – розповідає голова сільради в Довжанці Олег Ткач.
Після довгих суперечок на 28 серпня вона попросила прийти на офіс до Нацюка, мовляв, він без проблем усе підпише. Та не так сталось, як гадалось – наступного дня бізнесмена у домовлений час на місці не було, тож радикально налаштована громада разом із сільським головою, правоохоронцями та начальником районного відділу освіти рушили до бібліотекарки. Того дня у «представника» підприємця настрій був зовсім іншим. Вона з криком захищала якісь права свого чоловіка, сказала, що він хворий і перебуває в лікарні, а селяни – невдячні люди, які й не розуміють, як фермер «трудиться на їхнє благо»… Міліціонери ледь стримали розлючених мешканців Довжанки від самосуду над дружиною власника ПАП «Перемога».
Вже через годину приїхав і «головний герой», який сказав, що підписувати він нічого не буде, адже давно вже передав усе майно громадським організаціям. Слухати проблеми людей він довго не хотів, лише відсварувався, аж поки в перемовини з агресивним бізнесменом не вступив начальник районного відділу освіти Василь Цаль. Після довгих розмов тет-а-тет Нацюк погодився передати на баланс сільради одну водонапірну башту, яка обслуговує школу. Що цікаво, хотів навіть вдати із себе благодійника, мовляв, зробить це в якості подарунку сільським дітлахам до першого вересня.
– Це сміховинно, адже людина ця не є власником жодної з водонапірних башт. Але все це ми вирішуватимемо у судовому порядку. А поки підприємець підписав акт прийому-передачі об’єкта, – каже Олег Ткач. – Тож маленьку битву ми виграли, але війна ще попереду, бо триває вона вже декілька років, людям набридло терпіти свавілля родини Нацюка, тому миритися із несправедливістю ніхто не буде.
Варто додати, що водонапірну башту він передав вже у неробочому стані. Раніше люди вже вирішували проблему із водопостачанням, самостійно придбавши лічильники та новий мотор. Та це фермера не зупинило – він продовжував перекривати кран води, а згодом, аби помститися місцевим жителям, які самостійно включали її, вивів з ладу усю автоматику і зараз віддав громаді башту вже без мотора. Відновлювати її роботу та в прискорені темпи вирішувати проблему із подачею води будуть жителі Довжанки знову своїми силами. На все про все у них є трохи більше доби, адже 1-го вересня потрібно, аби з шкільних кранів текла вода.
– Хочу висловити окрему подяку людям, які доклали максимум зусиль, аби допомогти жителям Довжанки справитися із складною ситуацією. Зокрема, начальнику Тернопільського районного відділу освіти Василю Цалю, який вів перемовини з Нацюком, батькам учнів школи, які змогли відстояти свою позицію та голові РДА Олександру Похилому, адже це вперше за чотири роки ми зрушили з «мертвої точки», – говорить Олег Михайлович. – Проблем у нас ще є достатньо, але ми на правильному шляху і маємо надію, що скоро свавіллю та шахрайським діям пана Нацюка прийде кінець.
Жителі Довжанки також висловили сподівання, що правоохоронні органи дадуть гідну оцінку діям Володимира Нацюка і належно відреагують, адже за ним – просто кричущі ознаки кримінальних злочинів.