Голова Гусятинської РДА відзвітував про 100 днів на посаді
Голова Гусятинської районної державної адміністрації Віталій Батіг дав інтерв’ю директору районного радіомовлення Оксані Гриців з нагоди 100 днів роботи на посаді голови.
Подаємо його зміст.
Віталію Степановичу, голова райдержадміністрації – це керівна посада. І те, який багаж досвіду маєш, відіграє важливу роль в майбутній роботі. Розкажіть про свій трудовий стаж, чим займалися до призначення керівником району? Скажіть, будь ласка, чи легко бути керівником району?
Доброго ранку дорогі краяни! До призначення на цю посаду працював комерційним директором малого підприємства, приватним підприємцем, менеджером, а з червня 2006 року – начальником Гусятинського відділення АТ «Райффайзен банк Аваль». З роботою райдержадміністрації був у загальних рисах знайомий. Адже, будучи депутатом районної ради та членом бюджетної комісії, неодноразово доводилося брати участь у вирішенні тих чи інших питань райдержадміністрації її структур та проблем району. Досвід роботи, наявний потенціал, бажання зробити щось краще для своїх земляків спонукали мене погодитися на пропозицію очолити виконавчу владу в районі. Та й, зрештою, немалу роль відіграли довіра до мене голови облдержадміністрації Степана Барни і лінія, яку проводить Президент України Петро Порошенко. А те, чи легко бути керівником району – можу сказати одне, я ніколи не шукав легкої роботи. На мою думку, легко буває лише тому, хто не бажає працювати. А ці сто днів перебування на посаді голови РДА – промайнули для мене як один день.
Скажіть, будь ласка, з якими запитаннями найчастіше до Вас звертаються наші краяни? Що найбільше хвилює ?
Одним із першочергових завдань для себе вважаю здійснення на належному рівні розгляду звернень громадян. Розумію, що якщо людина звернулася до мене, то їй треба допомогти. Коли сам не можу допомогти, то стараюся дати підказку яким чином розв’язати її проблему. Адже саме для цього я обіймаю цю посаду. Зазначу, що упродовж останнього часу багато надходить звернень, які стосуються питань землекористування. Це в першу чергу розроблення, виготовлення та затвердження технічної документації. Турбують краян питання соціального захисту, зокрема оформлення субсидій, надання пільг, тощо. Немалу роль відіграють мої зустрічі з людьми за місцем проживання. Тому таку практику прийому громадян надалі буду продовжувати. Розумію, що робота в органах влади ніколи не була спокійною, розміреною, передбачуваною. Щодня кличуть обов’язки до якихось важливіших, ніж раніше були заплановані, справ. Тому прошу в краян розуміння та підтримки.
Ви – як господар району, які саме бачите проблеми в соціально-економічному аспекті?
В основу роботи райдержадміністрації покладені завдання, визначені ключовими положеннями Програми соціально-економічного розвитку району на 2015рік.А це перед усім наповнення районного бюджету, забезпечення стабільної суспільної обстановки, виплата заробітних плат, соціальних платежів, налагодження безперебійної роботи галузей життєзабезпечення району, злагоджена робота з інститутами громадянського суспільства, запровадження більш ефективних форм співпраці органів виконавчої влади з територіальними громадами та ін.. Кожен із зазначених вище напрямків роботи є нелегким і вимагає немалих зусиль і часу. А проблем є стільки, що виділити котрусь навіть не знаю чи вдасться. Якщо були б гроші, той проблем поменшало б.
Наших слухачів, думаю, цікавить, як виконується районний бюджет?
Станом на 1 вересня план надходжень до загального фонду зведеного бюджету виконано на 111,8 відсотків. Проте, районний бюджет виконано лише на 97.3 відсотка до плану. Негативно вплинуло зменшення надходжень податку на доходи фізичних осіб по ТОВ «Мрія- центр» та УМГ «Черкаситрансгаз», зупинка Хоростківського цукрового заводу та Спиртзаводу.Також не забезпечили виконання планових показників по власних доходах 4 сільських ради. Тут причиною є недопоступлення орендної плати за землю. Але хочу наголосити, що у нас були місяці, коли понад десять місцевих бюджетів не виконували план надходжень.
Ще хотілося б почути думку відносно доріг, які сьогодні не витримують критики. Що буде зроблено вже цього року та які плани маєте на майбутнє?
Питання доріг турбує не лише жителів нашого краю, а й України в цілому. Проте, можу ствердно сказати, що даним питанням займаюся чуть не щодня. І результати земляки уже можуть бачити вже сьогодні. Дорогу Копичинці – Гусятин відремонтовано. На контролі – дорога в Хоросткові, ремонт кільця при в’їзді в Гусятин зі сторони Хмельниччини практично роботи вже розпочато і вистелено 30 тонн клинцю на найскладніші ділянки очікуємо у найближчі дні ще 60 тонн гарячого асфальту для завершення робіт.
Віталіє Степановичу, розкажіть нам, як влада району працює в напрямку залучення інвестицій в економіку ?
Залучення позабюджетних коштів в економіку району сприяє частковому вирішенню багатьох проблем. Ми маємо добрий досвід участі у ПРООНівських грантових проектах. Тому на мою думку, більш активними мають бути громадські організації, органи місцевого самоврядування. Адже конкурсів оголошується чимало, але участь в них беруть одиниці. Тай шукаємо інші шляхи залучення інвестицій.Проведено декілька перемовин із агропідприємством з Голландії щодо залучення інвестицій в сільське господарство району.
Що ви можете сказати про адміністративну реформу?
Час диктує нам потребу змін. Реформа територіальної організації влади назріла давно. Наш район активно долучився до добровільного об’єднання територіальних громад. Ми створили 3 добровільних територіальних громади (Хоросківська, Гусятинська та Васильковецька). На стадії утворення Гримайлівської. 4 вересня Верховна рада ухвалили Закон, яким внесено зміни до законів України “Про місцеві вибори” та “Про добровільне об’єднання громад”. Тож тепер дві об’єднані територіальні громади (Гусятинська та Васильковецька) проводитимуть свої перші вибори одночасно із черговими місцевими виборами 25 жовтня 2015 року. На моє переконання, нам треба рухатися вперед. Будь-які зволікання нам не на користь. Маємо позбутися застарілих стереотипів, сміло йти до нового, адже самі бачимо, що далі так жити неможливо.
Що з задуманого вдалося вже втілити у життя, а що ще не встигли?
Планів у мене багато. Але життя завжди вносить в них свої корективи. Сьогодні, як і рік тому ми з тривогою і занепокоєнням переживаємо події, які відбуваються на Сході нашої держави. Зовнішня агресія з боку Росії, застосування зброї, прикриття мирним населенням, загибель людей не можуть залишати байдужими нас усіх. Тому на нас лягають важливі питання мобілізаційної роботи.
План шостої хвилі мобілізації ми виконали вище загальнообласного, знаходимося в п’ятірці кращих, але до сто відсотків далеко.
Одначе, район справляється із виконанням завдань, які стосуються забезпечення поставки в зону АТО транспортних засобів. Зокрема нещодавно поставили відремонтований приватним підприємцем Миколом Проциком за спонсорські кошти аграріїв, автомобіль.
Під постійним контролем знаходяться питання адаптації учасників АТО, підтримка їхніх сімей. На даний час вдалося працевлаштувати 50 безробітних які несуть службу у Збройних Силах України. Всебічно намагаємося допомагати демобілізованим учасникам АТО шляхом працевлаштування та збором коштів для їх підтримки. Одним із знакових подій у Гусятині є проведення футбольного матчу миру та єдності із ветеранами Динамо та ветеранами Гусятинщини 6 вересня де підчас проведення було зібрано кошти на благодійну допомогу в сумі понад 10 000 грн. які будуть передані волонтерам Гусятинщини. Користуючись нагодою хочу подякувати усім волонтерам без допомоги яких утримання лінії фронту не було б можливим. На виконання доручення голови облдержадміністрації за сприяння Копичинецької ВК-112, підприємців виготовили та встановили кемпінгову зупинку біля джерела мінеральної води в Гусятині. Адже ми повинні популяризувати нашу цінну воду із джерела типу «Нафтуся» та перспективно розвивати курортне містечко. Добре підготовилися до початку навчального року освітні заклади. На проведення поточного ремонту в закладах освіти району уже використано 104246,40 гривень бюджетних коштів та 968 240 гривень з інших джерел фінансування.98 тисяч з районного бюджету виділено для оздоровлення 60 дітей із числа пільгових категорій в дитячому оздоровчому комплексі «Збруч» в селищі Скала-Подільська, Борщівського .
За сприяння районної та обласної державної адміністрацій вдалося включити до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку 4 мільйони 717,4 тисяч гривень на прибудову спортивного залу і шкільної їдальні до загальноосвітньої школи першого – другого ступеня, с. Оришківці та 4 мільйони гривень на очисні споруди в центральній частині міста Хоростків, а саме реконструкція із встановленням системи повного біологічного очищення господарсько-побутових стічних вод типу “BIOTAL” продуктивністю 200 куб. метрів на добу. В кінці серпня зустрілися з великою проблемою на сміттєзвалищі Гусятина. Разом із селищним головою Михайлом Савчуком, приватним підприємцем Миколою Проциком провели значну роботу щодо локалізації пожежі. Зараз ведуться роботи із визначення нової території для зберігання твердих побутових відходів. Це питання узгоджується із дочірніми громадами. Вийшли з клопотання до ДУСі щодо включення в перелік об’єктів приватизації санаторію «Збруч». Адже болить серце, що така чудова оздоровниця не працює на користь людей. Ще не до кінця вирішено питання котельні, яка б працювала на твердому паливі у Копичинецькій лікарні. Але уже є певні напрацювання. З метою економії коштів на енергоресурси, прийнято рішення перенести центр первинної медико-санітарної допомоги в приміщення колишнього реанімаційного відділення. Думаю до початку опалювального сезону це питання вирішиться.
Як уже говорив, планів багато. Але життя іде вперед, диктуючи свої умови, а ми, представники влади, повинні йти не за плином часу, а робити упереджувальні кроки. Добре розуміючи які проблеми ми маємо, усіма силами намагаємося їх розв’язати, однак це робота не одних сто днів. Тому, важливим для себе вважаю спільну працю усіх гілок влади, керівників установ і організацій, жителів краю, прислухатимуся до конструктивних пропозицій і прийматиму раціональну допомогу. Адже лише спільною, злагодженою роботою ми зможемо досягти успіху.
Ставлячи завдання, використовуючи широкий спектр повноважень, роблю усе можливе задля їх виконання.
Слава Україні!
Прес-служба РДА