На Тернопільщині створять ще три перинатальні центри
В області повинен бути створений сучасний обласний перинатальний центр ІІІ рівня на базі існуючого у складі комунального закладу Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина”. Окрім того, мають створити ще 2-3 центри ІІ рівня з відділами інтенсивної терапії новонароджених і відповідною апаратурою. Це міський – в Тернопільській міській комунальній лікарні №2 та два міжрайонні – в складі центральних районних лікарень у Чортківському і можливо Кременецькому районах.
Про це повідомив головний спеціаліст акушер-гінеколог відділу надання медичної допомоги населенню управління надання медичної допомоги населенню та організаційно-правового забезпечення департаменту охорони здоров’я ТОДА Олексій Федченко під час нещодавньої колегії департаменту охорони здоров’я.
Департамент охорони здоров’я координує виконання заходів програми “Репродуктивне здоров’я населення Тернопільської області на період до 2015 року”
«Пріоритетом в діяльності департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації залишається охорона материнства та дитинства, розвиток перинатальної служби, що впливає на якість життя та здоров’я населення області в цілому – продовжив Олексій Федченко. – До одного з найважливіших завдань, що стоять перед суспільством віднесене покращення репродуктивного здоров’я населення. ”.
Олександр Федченко також акцентував увагуа тому, що при формуванні бюджетів всіх рівнів необхідно передбачати і планувати видатки на зміцнення матеріально-технічної бази цих лікувально-профілактичних закладів, утворення відділень інтенсивної терапії новонароджених ІІ рівня. Медичне оснащення мало постачатись централізовано з держбюджету. Слід планувати і придбання апаратів СРАР – терапії для дихальної підтримки хворих та недоношених новонароджених і іншого обладнання для цих центрів.
Олексій Федченко також зазначив, що забезпечення акушерських відділень препаратами для надання невідкладної допомоги у разі кровотечі є найпершим та найважливішим заходом.
«Згідно звітів – всі акушерські відділення лікувально-профілактичних закладів області забезпечені препаратами для надання невідкладної допомоги у разі кровотечі (кристалоїдні та колоїдні розчини, скорочуючі матку засоби та інші необхідні препарати, які постійно поповнюються по мірі використання). До слова, забезпечення проводилось за кошти місцевих бюджетів», – додав він.
Окрім того, за перше півріччя цього року для надання невідкладної допомоги у разі кровотечі централізовано на область отримано одну дозу препарату “Октаплекс 500 МО” на суму 6261,68 грн. Власний банк крові в пологовому стаціонарі з наявністю всіх груп крові та її компонентів створено у Заліщицькій центральній районній комунальній лікарні. У Шумській центральній районній лікарні у І півріччі 2015 року закуплено кровозамінники, кристалоїди та колоїди, засоби скорочуючих матку та інші необхідні препарати за позабюджетні кошти на суму 9523 грн. Одноразові вакуум-екстрактори централізовано не надходили, проте закуповувались за кошти місцевих бюджетів та позабюджетні кошти.
прес-служба ДОЗ ТОДА