Аби уникнути судової тяганини, вірні з Куликова вирішили не змінювати конфесійну приналежність громади УПЦ (МП), в якій були досі, а відродили громаду УПЦ КП, котра була зареєстрована ще 22 квітня 1993 року.
Свідчення цього – оновлений статут куликівської громади Покрови Пресвятої Богородиці, зареєстрований згідно з розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни № 570-од від 17 вересня 2015 року. Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.
«Це практично одностайний перехід громади села. Громада Московського Патріархату має статут, але її вірних менше 10 осіб, – розповідає кременецький благочинний УПЦ КП отець Володимир Буграк. – Жодної діяльності вони не ведуть».
Благочинний зазначає, що громада дійсно спершу зверталася до облдержадміністрації щодо зміни конфесійної приналежності діючої громади УПЦ (МП). Одначе цей перехід могли оскаржити у суді.
«Те, що у селі ще з 1993 року зареєстрована громада Київського Патріархату, ми з’ясували після п’ятого чи шостого візиту в облдержадміністрацію, – говорить активіст місцевої громади УПЦ КП Іван Мазурок. – Її статут і відновили. До переходу спонукали всі події останнього часу: Майдан, війна, освячення Кірілом зброї… Але чекали, коли священик піде на пенсію – йому виповнилося 60 років, і він пішов. Громада ж перейшла до Київського ПатріархатуПроти цього виступали тільки три чи чотири жінки, але коли побачили, що всі йдуть, то припинили ці розмови. До церкви зараз не ходить єдина жінка».