До кінця року в Тернополі відкриють нове пологове відділення. Фото

До кінця  року здадуть у експлуатацію та введуть у дію пологове відділення обласного перинатального центру  у Тернополі, який будується у рамках Національного проекту “Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства”.

Про це повідомив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна під час виїзної наради у Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі “Мати і дитина” за участі заступника голови з гуманітарних питань ОДА Віктора Овчарука, директора департаменту охорони здоров’я Володимира Богайчука, начальника КУТОР “Служба технічного нагляду за будівництвом і капітальним ремонтом об`єктів охорони здоров’я” Олександра Савчука,  головного лікаря Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” Віктора Куценка, головного позаштатного спеціаліста-репродуктолога ДОЗ ТОДА Павла Кашуби, представника благодійного фонду Тетяни Чубак та регіональних ЗМІ.

«Об’єкт буде зданий у визначені терміни, – констатував Степан Барна. – Завершити реконструкцію пологового відділення Тернопільського обласного перинатального центру “Мати і дитина” планується до кінця цього року. У зв’язку з прийняттям деяких процедурних моментів та їх організацією, початок робіт дещо затягнувся, але тим не менше виконання поставлених завдань тепер знаходитимуться під постійним контролем».

За  словами очільника області, порушено п’ять кримінальних справ щодо використання коштів під час реконструкції протягом попередніх років. Зокрема, зафіксовано втрати майна на приблизно 2,5 мільйони гривень. Наразі ведуться слідчі дії.

У ході наради обговорили першочергові заходи, необхідні для проведення реконструкції. Зокрема, це упорядкування системи енергоживлення та теплопостачання.

«Пріоритетом для нас є дотримання усіх технічних вимог щодо проведення робіт, адже йдеться про заклад, у якому народжується нове життя, – наголосив Степан Барна. – На даному етапі працюємо над встановленням висоякісного обладнання, а також над розміщенням 195 ліжко-місць у новому пологовому. Зараз місця скорочені до 125-ти».

За словами керівництва медичного закладу, половина передчасних пологів в області проведена в перинатальному центрі. Зокрема, медичну допомогу отримують вагітні, роділлі і породіллі з груп високого та вкрай високого ризику акушерської і перинатальної патології, вагітні з екстрагенітальною патологією, передчасними пологами. Працює відділення інтенсивної терапії новонароджених для допомоги маловаговим новонародженим з дихальними розладами та іншою патологією.

«Зараз ми працюємо на виснаженому обладнанні. Через обмежені можливості функціонування перинатального центру в умовах незавершеної реконструкції пологового корпусу, де зосереджені індивідуальні пологові зали, операційні відділення інтенсивної терапії для жінок та новонароджених з другим етапом виходжування маловагових новонароджених в області за останній період зросла дитяча смертність, причини якої перинатальна патологія (48, 8 на 10 тис. народжених порівняно з аналогічним показником 2014 року – 42,3) та вроджені аномалії (20,6 на 10 тис. народжених порівняно з аналогічним показником 2014 року – 15,9)», – зазначив головний лікар Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” Віктор Куценко.

Степан Барна дав особисте доручення фахівцям, які ведуть проект із перинатології, пришвидшити темпи виконання усіх будівельних робіт, залучивши до ремонтних робіт додаткові ресурси, у тому числі збільшити кількість працівників щонайменше удвічі.

До слова, на продовження та завершення реконструкції пологового відділення перинатального цьогоріч виділено 25 мільйонів 800 тисяч.

Довідково :

Перинатальні центри – це установи третього рівня, де сьогодні сконцентровані найсучасніші ресурси для того, щоби мами і їх новонароджені діти високої групи ризику могли отримати своєчасну високотехнологічну комплексну медичну допомогу.
Як відомо, з метою забезпечення реалізації Національного проекту “Нове життя” в Україні Тернопільська область увійшла в число восьми областей (Автономна Республіка Крим, Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Житомирська та Кіровоградська області), в яких в першу чергу проводились створення, реконструкція та забезпечення матеріально-технічної бази приміщень перинатальних центрів для надання висококваліфікованої медичної допомоги матерям і новонародженим за сучасними технологіями. Реалізація Національного проекту “Нове життя” – це один із етапів реформування медичної галузі в цілому. Проводиться за державні кошти, кошти місцевого бюджету та додаткових джерел фінансування.
Реконструкцію в обласному перинатальному центрі було заплановано провести у два етапи: перший етап – проведення реконструкції основного корпусу А-1, де зосереджені основні технології перинатальної допомоги, в основному, за рахунок державного бюджету, а другий етап – ремонт корпусів В і А, де розташовані відділи патології і ектрагенітальної патології вагітних та гінекологічне відділення з малоінвазивними технологіями, в основному, за кошти місцевого бюджету та інших додаткових джерел фінансування. Вартість реконструкції, ремонтних робіт та технічного переоснащення і придбання сучасного обладнання з державного бюджету – 37 мільйонів 524,88 тисяч гривень згідно затвердженого плану заходів реалізації створення перинатального центру у області (25 мільйонів 524,00 тисяч гривень на реконструкцію та 12,00 мільйонів гривень на обладнання), загальний обсяг фінансування – 47 мільйонів 247,16 тисяч гривень).
Станом на сьогодні зроблено експертизу проектної документації на будівництво, перерахунок кошторису та розподілено завершення реконструкції на кілька етапів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com