Вікіпедія показала найкраще фото Тернопільщини

Оголошено результати фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” 2015 року випуску.

Так, організатори вже обрали найкраще фото Тернопільської області! Це – світлина руїн замкового палацу, пам’ятки архітектури місцевого значення, так званий Червоногородський замок.

Розташований в урочищі Червоне поблизу села Ниркова Заліщицького району області на стрімкому пагорбі посеред глибокої котловини річки Джурина, що в цьому місці творить майже замкнуту петлю. У цьому доволі вигідному місці перший дерев’яний замок був збудований ще руськими князями.

Руїни замкового палацу (пам’ятка архітектури місцевого значення). Тернопільська область, Заліщицький район, село Нирків. Автор фото — Rbrechko, ліцензія CC-BY-SA-4.0

1340 року замок збудував Казимир III Великий, але з того часу замок кілька разів розорювали і відбудовували. Містечко змінювало власників, замок — вигляд. Найбільш схожий на сучасний вигляд замок отримав завдяки  Каролю Понінському, який 1820 року спорудив палац на замковому фундаменті, використавши вежі та частину стін, та його сину Каліксту, який збудував вежі вищі та об’ємніші, у псевдоренесансному стилі.

Червоногородський замок у 1930 році

Червоногородський замок у 1930 році

Під час Першої і Другої світових воєн палац знову зазнав значних руйнувань, але його більше не відбудовували. У 2013 pоці обвалилася половина однієї з веж, на фото-переможцеві, зробленому ще в 2010-му, цього не видно.

Автор світлини — користувач Rbrechko. Фото поширюється під ліцензією CC-BY-SA-4.0 — тобто його можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com