Бібліотекарі Тернопільщини крокують в ногу з часом

IMG_6117В наш час наявність висококваліфікованих кадрів є одним із найважливіших факторів розвитку будь-якої галузі. Дедалі більшого значення набувають такі чинники, як професіоналізм, компетентність, прагнення і здатність до отримання знань упродовж життя. Саме тому, з 2015 року Тернопільська обласна бібліотека для дітей організовує навчання у «Школі сучасного бібліотекаря».

24 та 26 листопада в рамках «Школи» відбулося чергове навчання на тему «Сучасна бібліотека – простір читання, комунікацій і дозвілля», в якому взяли участь працівники сільських бібліотек-філій Бучацької, Збаразької, Зборівської, Козівської, Підволочиської, Підгаєцької та Тернопільської ЦБС.

Відкрила навчання директор Обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька. У своєму виступі вона наголосила, що бібліотеки на сучасному етапі потрібні суспільству як соціально-культурні інституції з національно-патріотичного, правового, гуманістичного розвитку  особистості, як заклади  із задоволення всебічних інформаційних та дозвіллєвих потреб населення.

Учасники «Школи» познайомились з історією, структурою та основними напрямки діяльності книгозбірні.

IMG_6113

Заступник директора з наукової роботи Чайківська Н. А. під час консультації «Професійна компетентність бібліотекаря: нові вимоги, нові пріоритети» зосередила увагу присутніх на таких питаннях: правові аспекти діяльності бібліотек, національно-патріотичне виховання, створення позитивного іміджу книгозбірні в сучасних умовах, професіоналізм та етична культура бібліотекаря.

Враховуючи вимоги сьогодення, книгозбірні намагаються використовувати у своїй діяльності різноманітні сучасні форми роботи. Актуальність змісту, творчий підхід, нетрадиційні назви заходів – усе це привертає увагу користувачів бібліотек, сприяє залученню нових відвідувачів. Тому, у своєму виступі «Інновація як стратегія і умова розвитку бібліотеки» завідувачка науково-методичного відділу Тетяна Хованець познайомила присутніх із новими, сучасними формами роботи з користувачами.

IMG_6159

Цікавою і корисною була консультація головного бібліографа Колопенюк М. Д. за темою «Бібліографічна діяльність як важлива складова іміджу бібліотеки». Марія Колопенюк представила ряд бібліографічних видань підготовлених ОБД, які зможуть використати у своїй роботі сільські бібліотекарі та надала рекомендації щодо підготовки краєзнавчих бібліографічних матеріалів.

Навчання проходило жваво – у формі діалогу між учасниками навчання. Бібліотекарі працювали в малих групах, виконували практичні завдання та ділились власним професійним досвідом.

 

Тетяна Хованець,

завідувачка науково-методичного відділу

Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com