Священик з Тернопільщини розповів, як правильно постити

пістСорокаденний піст, який триватиме до Різдва Христового, розпочався у християн 28 листопада.  У народі його називають Пилипівка, бо початок посту співпадає з днем пам’яті апостола Пилипа. Під час Посту християни очищують себе молитвою, покаянням, аби з чистим серцем зустріти Христа, який з’явився на світ, повідомляє “TV-4”.

Різдвяний піст встановлений для того, щоб люди до Різдва Христового очистили себе покаянням, молитвою, аби з чистим серцем, душею і тілом могли зустріти Сина Божого. За словами священиків, піст потрібен ще й для того, щоб, окрім звичайних дарів і жертв, принести Ісусові чисте серце і бажання слідувати Його вченню.

– Від того як ми цей час проведемо, напевно так і буде залежати саме Різдво. Піст – це не є те, що церква сама собі придумала і вигадала. В Старому Завіті йдеться, що Христос постив сорок днів і сорок ночей. А згодом самі християни почали постити, щоб стати ближчими до Христа, – говорить сотрудник Марійського духовного центру Зарваниця отець Микола Медюх.

Церква вчить, що необхідно постити насамперед духовно.

– Піст не є тягарем. Піст – це шлях до свободи. Якщо я пощу, то я себе обмежую від чогось. Тобто стаю незалежним. Скажімо, я маю прив’язання до смачних наїдків, це є моя спокуса, але якщо я спробую себе обмежувати в цьому, то я стаю вільним. Дуже гарно каже Іван Золотоустий: “Ти постиш від м’яса, але пожираєш свого ближнього”. Тому нам потрібно відійти від стереотипів, що я пощу, то я не вживаю м’яса чи не йду на гучні забави. Піст – це, насамперед, духовний, і він є цілісний як до тіла, так і до душі, – розказує отець Микола.

Триватиме Різдвяний піст сорок днів, до 6  січня включно.

– Найкращий піст буде тоді, коли людина буде постити насамперед душею, спробує в той час простити всіх, любити всіх по справжньому, не по-фарисейськи, а так як каже Христос: “Любіть один одного, як я Вас люблю.” Тоді піст принесе користь. Тоді справді, те навечір’я Різдва Христового, коли строгий піст, тоді не відчувається голоду тілесного, бо ми в очікуванні надзвичайної події – приходу Христа, – каже отець Микола.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com