На Тернопільщині самотній пенсіонер у старенькій хатині виростив зимовий сад. Фото

Голова Збаразької райради Світлана Боднар побувала у селі Гніздичне Збаразького району. Там вона відвідала одинокого пенсіонера Василя Кузіка.

Чоловік звернувся до голови райради з проханням допомогти полагодити дах на своїй старенькій хаті, повідомила Світлана Боднар у соцмережах.

Василь Кузік розповів, що сім’ї немає, отримує мінімальну пенсію як інвалід, а відтак самотужки впоратися з проблемою не може. Боднар пообіцяла пану Василю приїхати до нього, щоб на місці розібратися з його бідою, і дотримала слова.

“Пан Василь зустрів на подвір’ї, бо саме порався біля корови з телятком. Чоловік, якому 63 роки, насправді виглядає набагато старшим – спрацьований і замучений життям. Розповів, що батька-фронтовика не пам’ятає, бо він рано помер через поранення, отримані на війні, матері не стало як був у 8-му класі. Має сестру, але вона живе із сином та невісткою, на Кременеччині, хворіє, тож зарадити братові і допомогти не може.

–Треба було на кусок хліба заробити, працював в колгоспі, там годували, платили копійку, – часто повторював Василь Павлович під час спілкування, – а тепер важко, бо я здоров’я не маю, господарка велика – корова, гуси, качки, індики, 40 сотих городу біля хати, який на весні на колінах засаджую і так само на колінах сапаю. Найважче одному садити і збирати врожай картоплі. Дещо з городу, з живності продаю. Купують люди в селі або везу на базар. Якусь копійку на матеріал, щоб перекрити хату, я ще зберу. Треба буде, то й худобину продам. Але прошу сільського голову чи районну владу допомогти знайти бригаду майстрів, які замінять черепицю і прогнилі балки, бо сам я цього зробити ніяк не зможу.

Вразило те, що у по-спартанськи облаштованій оселі одинокого сільського чолов’яги повсюди стоять вазони і що особливо – деякі з них рясно цвітуть на підвіконнях, як у дбайливої господині. – Я дуже люблю квіти, – каже селянин, – ця любов від мами передалася. Спочатку сестра доглядала і пересаджувала вазони, а тепер я.
На запитання чому не знайшов другу половину і не створив сім’ю відмахується, а тоді відверто каже: – Жалкую, що не одружився. В молоді роки бідував і думав лише як себе прогодувати, тож не наважився створити сім’ю, робив тяжко від рання до ночі в колгоспі за шматок хліба. Якби була нині жінка та діти – жив би по іншому.

Як голова районної ради, поспілкувавшись з Василем Кузіком, пообіцяла йому знайти вихід із ситуації та можливість вирішити проблему, взявши у помічники сільського голову Гніздичненської сільської ради Віталія Бойка”, – розповіла голова Збаразької райради Світлана Боднар.

 


1 коммент. к На Тернопільщині самотній пенсіонер у старенькій хатині виростив зимовий сад. Фото

  1. ганна сказав:

    який же молодець дядько. 1нша ж1нка так не зробить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com