На Тернопільщині – земельний скандал
У селі Гаї Шевченківські, що поблизу Тернополя, земельний скандал.Громада «воює» із сільським головою через 3 метри землі.
Між вулицею Лесі Українки та основною дорогою, яка веде до Тернополя, є невеличкі земельні ділянки, які вже десятки років жителі використовують під ведення городництва. Депутати ще попередніх скликань надали їм землю у постійне користування. А в грудні 2014 року сільська рада надала їм дозвіл на виготовлення проектної документації для приватизації городі. Сьогодні мешканці села всі документи мають на руках, кожен заплатив за проект по 3 тисячі гривень. Проте у сільській раді рішення на затвердження землеустрою не дають.
«31 людина претендує на приватизацію земельної ділянки. Ми вирішили замовити один технічний проект, оскільки всі городи поруч один з одним. Заплатили за нього, згідно з договором, приблизно 80 тис. грн. Коли нам виготовили технічну документацію і видали витяги з кадастрового реєстру, ми звернулися в сільську раду, аби нам видали свідоцтво про право на власність. Але там нам відмовили», – розповідає Ольга Куліковська.
Депутати мотивують свою позицію тим, що з боку основної дороги необхідно залишити три метри для облаштування пішохідної доріжки, а, згідно з розробленим проектом землеустрою, вся земля, аж до дороги, переходить у власність мешканців вулиці Лесі Українки. Відповідно новообрана сільрада вимагає, аби люди переробили документи, відмінусувавши три метри з боку об’їзної дороги.
«До нас звертались мешканці вул. Лесі України з відповідною заявою щодо приватизації землі. розумію,що громада має всі документи для цього. Але проаналізувавши їх зрозуміло, що люди приватизовують землю аж до смуги відводу автомобільних доріг. Це неправильно, бо повинно залишатися місце для пішохідної доріжки попри трасу. На самій смузі відводу її зробити не можуть, бо дорога і так вузька. В ідеалі мала б мати чотири смуги руху, а є лише дві. І на доріжку вже місця не буде. Тому ми, передбачивши це, сказали людям, що треба відступити від дороги три метри і переробити проект землеустрою. І для цього громаді не потрібно знову платити. Нові проекти їм зроблять безкоштовно», – розповідає сільський голова Богдан Брич.
Люди не вірять сільському голові. Мовляв «безкоштовний сир лише у мишоловці». Більше того вул. Лесі Українки йде паралельно до дороги. Тому пішоходи користуються житловим кварталом.
«По нашій вулиці ходять всі пішоходи, діти катаються на велосипедах та роликах. Тому ми пропонуємо сільському голові облаштувати нашу вулицю, прокласти там асфальт – і всі залишаться задоволені», – продовжує пані Галина.
Також додамо, що сільський голова пропонує зібрати збори громади, аби знайти вирішення проблеми. Каже, потрібно шукати компроміс, аби ніхто зі сторін не постраждав. Однак громадськість обурена. Люди кажуть, що вже двічі їхнє питання розглядалось на сесії сільської ради, але безрезультатно. Тому надалі свої права вони відстоюватимуть у суді.