В Тернополі викрили корупційну схему поліції і прокурорів

“Щоб вийти на чиновника високого рівня, треба почати розслідування з персоналії дрібнішої. Як, приміром, у Тернопільській справі, коли ми стартували з адвоката, потім затримали поліцейського, потім — заступника прокурора міста… Тобто йшли по ланцюжку”, про це повідомляє глава НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю Дзеркалу тижня, опублікованому на сайті відомства.

хабар

“У Тернополі підійшли люди, потисли руки детективам, сказали: “Дякуємо, що ви їх труснули”. Треба розуміти: Тернопільська прокуратура була недоторканною. Не завжди сума хабара — міра пролому, пробитого в стіні корупції. Найчастіше спочатку треба довести, що стіна пробивається. Особливо коли йдеться про “міжвидову” корупцію, яка поєднує, наприклад, прокуратуру і МВС. У цьому випадку задокументовано злочинні дії п’яти людей, включно з поліцейськими і прокурорами.

Це була досить складна й нестандартна операція. Тому я не бачу тут серйозних аргументів для критики. Повертаючись же до антикорупційної структури, скажу, що, паралельно з переліченими вище органами, функціями превенції займатиметься Агентство з питань запобігання корупції. Але воно існує наразі тільки на папері. Як, утім, і Агентство з повернення та управління активами.

Наскільки буде ефективним цей орган, може показати тільки практика. Таким чином, система прописана. Вона досить чітка. Жодних спекуляцій із приводу дублювання функцій новими органами тут бути не може. Можливо, на сьогодні і є якісь нестиковки з підслідністю, але це можна оперативно вирішити”, додав глава НАБУ.

20 хвилин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com