Боєць з Тернополя, який провів 54 дні в полоні, став поліцейським. Фото
Вірно служити українському народу, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов’язки, – 209 патрульних поліцейських склали урочисту присягу перед громадою Тернополя.
Серед 209 правоохоронців двадцять чотири – це учасники проведення антитерористичної операції. Алтунін Євген у 2014 році ніс службу в зоні проведення антитерористичної операції. Під Дебальцевим Донецької області чоловік потрапив у полон до бойовиків. Там він був 54 дні. Але вижив та згідно з Мінськими домовленостями про обмін полоненими, повернувся додому. Сьогодні Євген – інспектор патрульної поліції.
Служба у патрульній поліції стала новим кроком у житті для випускниці юридичного факультету Тернопільського Національного економічного університету Христини Гнатюк. Дівчина розповідає, що спочатку було важко, бо нові предмети, нові люди, нові завдання. Але з часом все минулося, труднощі зникли.
– У кожному взводі було 30 осіб, з них близько 12 дівчат. Незалежно від статі, вимоги до всіх були одинакові, – пригадує Христина. – Наш взвод був надзвичайно дружнім і в будь-якій ситуації ми підтримували один одного. Велику увагу під час навчання ми приділяли тактичній підготовці, а саме, вивченню захватів, захоплення будівлі, обшуку приміщень, вербальній самообороні, зупинці транспортних засобів, вогневій підготовці, оформленню ДТП та інше.
Зі сльозами та хвилюванням пригадує день, коли донька сказала про своє рішення іти у патрульну поліцію мама Христини – Людмила Семененко. Відмовляти не стала, хоча переживає сильно, бо не зі слів знає, що сьогодні робиться на вулицях Тернополя. Жінка працює в правоохоронній сфері.
– Я розумію, що часто можуть виникати різноманітні нестандартні ситуації, у людей на руках сьогодні є багато зброї, вулицями міста ходить чимало неадекватних людей. І я вважаю, що саме молодь повинна зробити свій внесок у розвиток країни. Наша донька пройшла всі відбіркові етапи тому ми підтримали її бажання та вибір. Я вірю, що їй все вдасться і ми пишатимемося своєю дитиною.
Зробити державу кращою має на меті і інспектор патрульної поліції Назарій Крук. Хлопець з дитинства мріяв одягнути форму. В минулому чоловік працював в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю та в карному розшуку. Сьогодні він став патрульним поліцейським.
– Основна моя ціль – це підтримка порядку в Тернополі, щоб жителі та гості міста завжди почували себе у безпеці. Я хочу, щоб і люди нам допомагали, ставилися до нас із розумінням і не критикували на початках дуже сильно. Ми не навчалися кілька років, а лише два місяці. Опанувати за такий короткий час 23 дисципліни надзвичайно важко.
Працювати з людьми завжди хотіла і тернополянка Олена Гачинська. У дівчини вища психологічна освіта. Спробувати себе у ролі патрульного поліцейського вирішила, як тільки почула про відкриття набору. Вона пройшла і тепер їй доведеться прикласти максимум зусиль, аби не підвести тих, хто її підтримав.
– Я вважаю, що кожен патрульний має бути вольовим та з сильним характером, оскільки є різні люди, різні емоції та вчинки. Ми повинні вміти спілкуватися та переконувати, ми повинні працювати заради позитивних змін у державі, заради людей.
Нагадаємо, що конкурсний відбір у патрульну службу Тернополя стартував 14 жовтня 2015 року. На одне місце претендувало 24 особи. Бажання стати поліцейськими виявило 4776 людей, але до фінішу дійшло лише 209 найсильніших.