Афера на Тернопільщині. Відео

nkontrol_tern_1905-671x400У селі Вікнини Збаразького району 49 сімей втратили право на субсидію через аферу, за якою невідомі через підробку документів оформили на селян продаж великої рогатої худоби на десятки тисяч гривень.

 Пані Людмила розповідає: цьогоріч вирішила оформити субсидію. Подала усі документи, проте кілька тижнів отримала відмову. Причина – великі доходи.

«За довідкою з податкової, я начебто отримала дохід у 52 тисячі гривень через продаж скотини такої собі компанії «Зевс-ЛТД». Але це не відповідає дійсності. Щоб отримати таку суму, я би мала би здати на забій понад 10 корів. Але у моєму господарстві була і є лише одна корова», – пояснює жінка.

Зі схожими проблемами зіткнулися і сусіди.

«Усі, хто потрапив у подібну ситуацію, написали заяви в правоохоронні органи. Але чи то допоможе? Можливо, то якась велика шишка все наробила, тому все прикриють, а нас дурними зроблять?», – міркує мешканка села Великі Вікнини Галина.

Загалом у селі Великі Вікнини зайві доходи приписали півсотні сімей.

«З нашої сільської ради постраждало 49 людей. Суми «міфічних» доходів коливаються від 10 до 60 тисяч гривень. А є чутки, що такі афери провернули у всьому Збаразькому районі.  Але сільська рада до цього непричетна, ми не видавали жодних довідок», –коментує сільський голова Великих Вікнин Василь Коляда.

Журналісти «Народного контролю» з’ясували, що перед здачею на підприємство худобу має оглянути ветеринар.

«Щодо цієї справи,  то худоба, яку здавали на забійню «Зевс-ЛТД», то мій заступник виписував ветеринарні свідоцтва на ВРХ на основі ветеринарних паспортів, які привіз заготівельник.  Щоправда, самої худоби заступник не бачив», – розповідає керівник Збаразької районної державної ветлікарні Мирослав Заяць.

Паспорти на худобу видає Державне агентство з ідентифікації та реєстрації тварин. Там стверджують підробити документ не можливо.

«Усі паспорти виробляються за певним зразком, їх друкують тільки у нас на філії. Потім паспорти скеровуємо ветспеціалісту, який їх завіряє, підписує, ставить печатку. Лише після цього документи повераються власнику», – стверджує керівник Тернопільської філії Державного агентства з ідентифікації та реєстрації тварин Борис Федорків.

Справу вже розслідують і поліція, і СБУ. Кримінальне провадження порушено. Щоправда, люди не надто охоче подають заяви. За словами, керівника Збаразького відділення поліції Підволочиського відділу поліції ГУ НПУ в Тернопільській області Олега Турлея, було видано близько 20 осіб.

Щодо субсидій, то журналістів «Народного контролю» чиновники запевнили, людей напризволяще не залишать.

«У будь-якому випадку, якщо громадянин написав заяву в правоохоронні органи, справи розглянуть на комісії з вирішення спірних питань. Якщо буде доведено, що громадяни не отримували зазначених виплат, то вони у будь-якому випадку отримають субсидію», – додав начальник управління соціального захисту Збаразької райдержадмінстрації Олександр Рожко.

«Народний контроль» простежить, аби люди отримали субсидії, а винних у підробці документів покарали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com