На Тернопільщині з’являться ще дві об’єднані громади
На Тернопільщині у м. Зборів та смт. Залізці відбулись консультації з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, а також суб’єктами господарювання та їх громадськими об’єднаннями щодо пропозицій до перспективного плану формування територій громад району.
Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак, консультант з питань бюджету асоціації міст України Тетяна Чурілова та Віктор Якимчук – заступник начальника управління містобудування та архітектури ОДА спільно з керівництвом Зборівської районної державної адміністрації провели консультації з головами сільських, селищної та міської рад щодо пропозицій до перспективного плану формування територій громад області.
На початку зустрічі голова Зборівської райдержадміністрації Ігор Яворський розповів про стан впровадження реформи з децентралізації в Україні, та як приклад навів Озернянську об’єднану територіальну громаду. Також Ігор Богданович зазначив, що у Зборівському районі найближчим часом утвориться дві громади з центрами у м. Зборів і смт. Залізці та наголосив на важливості проведення таких зустрічей для налагодження ефективної комунікації з громадами.
«Мета добровільного об’єднання — створення спроможних громад, які зможуть забезпечити свій розвиток та взяти на себе у повному обсязі відповідальність за вирішення місцевих проблем. Для цього вони повинні утворюватися за урядовою методикою, відповідати перспективним планам формування громад області. Лише в такому випадку законодавство гарантує їм відповідні повноваження, а під них — фінансові та інші ресурси», — зазначив виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Ігор Гірчак.
А також розповів про переваги об’єднання в ОТГ та навів конкретні успішні приклади з життя громад, які вже об’єднались.
У продовженні розмови Віктор Якимчук – заступник начальника управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА додав, що громади, які хочуть об’єднатися заради поліпшення умов життя на своїх територіях, часто стають заручниками сусідів, які цього не бажають. Проте, за умови прийняття Верховною Радою України законопроекту т.зв. “олійної плями” Юрія Ганущака, який дозволить утворювати ОТГ, навіть якщо є незгодні на це села. Він передбачає: якщо більше 50% території готові до об’єднання, центр готовий, то їм дають можливість до об’єднання. А села, які зволікають, приєднаються тоді, коли визріють.
Відповіді на всі запитання, які стосувались фінансів та бюджету в ОТГ надала Тетяна Чурілова консультант з питань бюджету асоціації міст України.
Окрім фінансових питань учасники цікавились станом шкільної та дошкільної освіти в ОТГ та можливим скороченням працівників.