Трагічна статистика: в Тернополі потонули 27 людей
У дні літньої спеки, яка зараз панує на теренах нашого краю, погодні умови сприятимуть проведення відпочинку на природі. Чимало людей рятуються від палючого сонця на берегах водойм.
Та іноді відпочивальники забувають про правила безпечної поведінки на воді, і ціною такої необачності стає їх власне життя. Про це свідчать цифри безжальної статистики: з початку 2016 року на водоймах Тернопільської області вже загинули 27 людей, з них 3 неповнолітніх.
Відлік життів, забраних водою, було продовжено 9 серпня, коли ставі села Попівці Кременецького району втопився місцевий житель, громадянин 1987 року народження.
Часто однією з головних причиною загибелі людей на воді стає людська необачність та необережність. Ще однією з причин того, чому люди гинуть на воді – купання на стихійних, не обладнаних рятувальними постами водоймах. Відповідальність за належний стан всіх водних об’єктів у відповідності до «Водного кодексу», у першу чергу, несуть органи місцевого самоврядування та приватні особи, фермери чи приватні підприємці, що мають у користуванні водойми. Згідно «Правил попередження загибелі людей на водних об’єктах» водойми відведені під відпочинок провинні пройти спеціальне обстеження, на їх території повинен діяти рятувальний пост. Там, де купатися не дозволено, мають встановлюватися відповідні таблички. Адже, безпечно купатися лише в спеціально-визначених для цього місцях. На сьогодні в нашій області є лише один водний об’єкт, визначений для купання і обладнаний відповідним чином – пляж Тернопільського міського ставу, яки єдиний відповідає вимогам «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України». Решта водних об’єктів, де проводиться купання людей, вимогам даних Правил не відповідають і є небезпечними для життя і здоров’я громадян. Число випадків загибелі людей на воді не зменшуватиметься, не зважаючи на всі застереження та роботу в напрямку профілактики утоплень.
Ситуація не покращиться, до того часу, поки кожним органом місцевого самоврядування не буде врегульоване питання щодо облаштування місць для купання та прийнято рішення про визначення таких місць, які повинні бути, якщо не у кожному населеному пункті, де є річка чи водойми, то хоча б у місцях масового відпочинку, де зазвичай люблять купатися люди.
Управління ДСНС України у Тернопільській області застерігає: громадяни, не наражайте на небезпеку власне життя та здоров’я! Не наражайте своє життя на небезпеку та непотрібний ризик – відпочиваючи поблизу водойм, неухильно дотримуйтесь елементарних правил, які дозволять вберегти життя та здоров’я: не купайтеся у невідомих вам та невизначених для цього місцях, не дозволяйте дітям купатися без нагляду дорослих, не заходьте у воду в нетверезому стані. Пам’ятайте, ваша необережність та необачність під час відпочинку на воді може призвести до незворотних та трагічних наслідків!