Як тернополянам отримати ID-паспорт?

паспорт

Аби оформити перший ID-паспорт громадянам необхідно особисто звернутися в територіальний підрозділ міграційної служби за місцем реєстрації.

В подальшому оформити новий пластиковий паспорт замість втраченого, обміняти його у зв’язку зі зміною прізвища чи внести зміни на чіпі можна буде у будь-якому найближчому підрозділі.

Оформлення, обмін та видача паспорта здійснюються:

– особі, яка досягла 16-річного віку, – на підставі її особистої заяви-анкети;

– особі, яка не досягла 16-тирічного віку, – на підставі заяви-анкети одного з батьків або інших законних представників, якщо батьки, не перебувають у шлюбі, заяву-анкету подає той з батьків, з ким проживає дитина.

Для оформлення паспорта громадянина у вигляді  картки до підрозділу міграційної служби необхідно подати:

– паспорт громадянина України, а для осіб, які оформляють паспорт вперше – свідоцтво про народження та копії документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу їх батьків;

– відповідні документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством  плати, або оригінал і копію документа про звільнення від такої плати.

Паспорт у формі книжечки підлягає обміну на ID-картку в разі:

– зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації – відомостей про місце реєстрації, сімейний стан, відмову від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків, видачу приватизаційних паперів.);

– виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

– закінчення строку дії паспорта;

– досягнення 25- чи 45-річного віку особою, яка має паспорт зразка 1993 року;

– непридатності паспорта для подальшого використання.

Для обміну документа до підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації потрібно подати також старий паспорт та документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну; та фото 3,5 х 4,5 см.

Для оформлення ID-картки замість втраченого паспорта до міграційної служби потрібно  додатково подати :

– кольорову фотокартку розміром 3,5 х 4,5 сантиметра (у разі втрати або викрадення паспорта зразка 1993 року);

– витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта);

– відповідні документи, що підтверджують внесення встановленої законодавством плати, або оригінал і копію документа про звільнення від такої плати.

Громадяни можуть за релігійними переконаннями відмовитися від  отримання паспорта, що містить безконтактний електронний носій чи до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт, додаткової змінної інформації. Для цього потрібно написати відповідні заяви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com