В “Старому парку” зроблять спортмайданчик і відпочинкову зону

парк СлавиУ 2017 році заплановано реконструювати “Старий парк” у Тернополі. Тут планують облаштувати спортивний та дитячий майданчики, відновити “Пагорб Слави” та облаштувати більше місць для відпочинку.

– “Старий парк” потребує додаткових робіт з благоустрою. Тут варто облаштувати нові місця відпочинку, нові лавки і ми плануємо це зробити вже в наступному році. Цього року і в попередні роки роботи тривали у парках “Топільче” та імені Тараса Шевченка, а також в “Парку здоров’я”. Наступного року прийде час змін і для найстарішого парку Тернополя. – розповів міський голова Сергій Надал.

Довідка: Старий Парк — найстаріший з парків Тернополя, засаджений наприкінці XIX століття, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва (рішення виконкому Тернопільської міської ради від 19 березня 1977 р.)

У 1970—1991 роках називався «Парк Слави».

Старий парк є заповідним об’єктом, розташований у Тернополі в межах вулиць Генерала Шухевича, Євгена Петрушевича, Клінічної, біля центрального міського стадіону, входить до складу природно-заповідного фонду України.

Історія: У 1861 році парк закладено стараннями тодішнього бургомістра Володимира Мандля. Керував розбивкою парку відомий ботанічний садівник зі Львова — К.Бауер. Хоча цей парк був невеликий за розміром (біля 7 га), проте гарно впорядкований. Тут росли в діжках різноманітні тропічні рослини: банани, агави, пальми, кипариси, які на зиму заносили в оранжерею.

У парку часто проводилися українські фестини, зльоти, лотереї, свята, співалися пісні. В липні 1887 р. тут відбулася велика сільськогосподарська виставка, на якій був присутній спадкоємець Австрійського престолу ерц-герцог Рудольф.

29 вересня 1896 р. на честь 300-ліття Брестської Унії в парку насипано Холм Унії.

У 1897 р. в парку встановили бюст доброчинця міста — бургомістра Мандля, який виконав львівський скульптор Дикле.

У 1901 році стараннями Товариства приятелів музики тут організовано літній театр, де відбувалися вистави.

Під час Другої світової війни старий парк зруйновано. З квітня 1944 р. Старий парк став місцем поховання воїнів, полеглих у боях з німецькими загарбниками. У 1970 році насипаний Курган Слави і споруджений меморіальний комплекс.

З початком відбудови Тернополя його наново засаджено. 9 травня 1970 року, в день святкування 25 річчя Перемоги його названо на честь воїнів ВВВ Парком Слави. Тоді ж відкрито меморіальний комплекс і насипано «Курган Слави». При реконструкції парку знесені старі будівлі, викорчувана частина дерев і кущів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com