У заповіднику «Медобори» на Тернопільщині масово всихає сосна
У природному заповіднику «Медобори» більше 800 га хвойних насаджень, з яких 405 га – соснові. Для території заповідника сосна є інтродукованою породою.
Тут вид зростає поза межею природного ареалу, в умовах, які не є для нього сприятливими. Через це насадження сосни часто пошкоджуються хвоєгризучими шкідниками та особливо інтенсивно кореневою губкою, що призводить до всихання, найчастіше ще в молодому віці.
Наприкінці літа поточного року при лісопатологічному обстеженні служба державної охорони природного заповідника «Медобори» зафіксувала різке та інтенсивне всихання соснових насаджень. Сосна всихає куртинами, які налічують від 5-10 до 30-40 дерев. Здебільшого всихає верхівка крони, тоді як решта нижніх гілок частково залишаються зеленими. В окремих деревостанах (на ґрунтах із близьким заляганням вапняків, а місцями їх виходами на поверхню) спостерігається до 50% всохлих дерев.
Це, ймовірно, пов’язано із тривалими надзвичайно посушливими періодами цього та минулого років, високими літніми температурами повітря та зниженням рівня ґрунтових вод.
Служба державної охорони та науковці природного заповідника «Медобори» здійснюють нагляд за всихаючими деревами.