На Тернопільщині студентів ПТУ після навчання будуть забезпечувати роботою

Збільшення фінансування, покращення матеріально-технічної бази та інфраструктури, початок непростих, але вагомих реформ – торкнулися гуманітарних галузей Тернопільської області. Аналіз здобутків року та про те, як вдалося подолати труднощі – у розмові із заступником Голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрієм Юриком.

Складною у 2016 році була ситуація з профтехосвітою. Як усі пам’ятають, на початку року фінансування її досить несподівано лягло на плечі місцевих бюджетів. Але ми вирішили проблему із зарплатами та стипендіями в цій галузі – допомогли контакти голови ОДА Степана Барни та розуміння ситуації з боку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. На область було виділено додатково 77 млн. грн. стабілізаційної дотації, і це дало нам можливість виплатити заборгованість та покрити потребу до 2016 кінця року.
Врізка: «Нам треба перейти до «місцевого» замовлення на кадри профтехтосвіти. Взаємодія молодого спеціаліста з роботодавцем відбуватиметься вже з першого курсу»
Однак ми розглянули проблему розвитку профтехосвіти на засіданні Ради розвитку регіону і вирішили, що вона не може залишатися у такому «радянському» варіанті, в якому перебувала до останнього часу. На її підтримку щороку виділяється близько 195 млн. грн., а от використання цих коштів дуже далеке від ефективного. З одного боку пошук роботи для випускників залишається величезною проблемою, а з іншого – на Тернопіллі є дефіцит робітничих спеціальностей. Отже, це «сигнал», що ситуацію потрібно кардинально змінювати.

Тому ми вирішили створити в області три центри професійно-технічного спрямування – північний, центральний і південний, об’єднавши навколо них усі навчальні заклади цього профілю. В ідеалі також має бути замовлення на тих спеціалістів, які потрібні в області. Тут має бути діалог і з підприємцями, і з профспілками, громади теж можуть сказати своє слово. Тобто, якщо в області необхідно 15 зварювальників, то ми їх навчаємо, фінансуємо спільно з підприємцями чи громадами. При вступі студенти підписують контракт, а при закінчені навчання – вже мають гарантоване робоче місце. В противному випадку – повинні відшкодувати навчання. Подібна практика «муніципального» замовлення була у Києві зі студентами-медиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com