Тернопільщина отримала лише 10% компенсацій за перевезення пільговиків залізницею
Сьогодні приміські перевезення здійснюються в умовах гострої нестачі спеціалізованого моторвагонного рухомого складу та фінансових ресурсів.
Оновлення рухомого складу протягом останніх років не проводилося і через це певні вагони відставлені від експлуатації та будуть введенні в дію при забезпеченні депо відремонтованим обладнанням з ремонтних заводів, повідомляє прес-служба Львівської залізниці.
Все це спричинено збитковістю приміських перевезень від низького рівня компенсаційних виплат з місцевих бюджетів.
Так, за 2016 рік збитки, завдані залізниці від перевезень пасажирів у приміському сполученні, склали 1 млрд. 155 млн. 899 тис. грн., в тому числі збитки від перевезень пасажирів пільгових категорій – 73 млн. 532 тис. грн. Хоча відповідно до статті 9 Закону України «Про залізничний транспорт» збитки повинні компенсуватись за рахунок державного або місцевого бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг.
У 2016 році місцеві бюджети не отримали субвенцій з держбюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Відтак, Львівська та Волинська області компенсацій за приміське перевезення пільгових категорій пасажирів не отримала взагалі. Мінімальне відшкодування отримали: Івано-Франківська обл. – 0,5 %, Чернівецька обл. − 0,3%, Закарпатська обл. − 2,8%, Тернопільська обл. – 10,2% та Рівненська обл.−12,2 %.
Недоотримання коштів створює суттєві перешкоди для забезпечення в повному обсязі придбання запасних частин та негативно впливає на технічний стан моторвагонного рухомого складу, який потребує негайного оновлення.
Незважаючи на це, Львівська залізниця й надалі робить усе, аби забезпечити перевезення пасажирів у приміському сполученні, хоча і несе великі збитки.