На Тернопільщині українці та чехи разом відзначать 100-річчя Зборівської битви

Про це йшлося під час візиту Генерального консула Чеської республіки у Львові Павла Пєшєка на Тернопільщину, повідомляє прес-служба ТОДА.

Голова облдержадміністрації Степан Барна розповів, що спільний захід, приурочений Зборівській битві, представники обох країн проведуть у липні.

«Це наша історія, ми маємо належно вшанувати жертв тих подій. Ми б дуже хотіли, щоб до заходів долучилося якомога більше представників Чехії і готові забезпечити їм комфортне перебування в нас», – зазначив під час зустрічі з консулом Барна.

Він повідомив, в облдержадміністрації буде створено робочу групу, яка займатиметься організацію заходу.

Павло Пєшек підкреслив, що сьогодні саме на Тернопільщину спрямовано значну частку чеських інвестицій. Країна займає друге місце за обсягами інвестицій в економіку області.

Станом на 1 жовтня 2016 року обсяг прямих інвестицій з Чеської Республіки від початку інвестування складає $7,4 млн, поінформував Барна.

За участю чеського капіталу в області працює два підприємства – приватне акціонерне товариство «Добра вода», що виробляє мінеральну воду в Зборівському районі, та підприємство в Тернополі в сфері будівництва.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, Зборівська битва Першої світової війни тривала 1-2 липня 1917 року між російською та австро-угорською арміями. Вона відбулася під час Червневого наступу поблизу міста Зборів, на території Австро-Угорщини (нині Тернопільської області).

На боці Російської імперії в цій битві вперше брали участь підрозділи сформованого з полонених чехів і словаків Чехословацького легіону​.

zik.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com