У Тернополі презентували “Військово-польовий арт”. Фото

Ікони, розписані на ящиках від боєприпасів, прикрашене вишивкою військове обмундирування, ляльки-мотанки в камуфляжі, фляги з плетінням та розмальовані петриківським розписом гільзи і гранати – у Тернопільському краєзнавчому музеї презентували мистецький проект «Військово-польовий арт».

Авторство створення такого оригінального поєднання війни та мистецтва належить бійцю полку «Київ» ГУНП в Києві капралу поліції Павлу Ротару. Він тривалий час збирав військові артефакти, а потім направляв майстрам для оформлення у різні куточки України. Витвори мистецтва автор проекту вирішив показати на загал, а допомогла йому у цьому профспілка атестованих працівників ОВС.

– Ще в 2015 році я почав возити з ротації різний військовий мотлох, – пригадує Павло Ротар. – Мої товариші спочатку дивувалися, а згодом і самі стали допомагати мені. На початку створення проект втілювати ідею в життя мені допомагали 26 майстрів, тепер їх більше сотні. Тернопіль – шістнадцяте місто, де я презентую усі витвори, а графіки роботи експозиції сплановано до 2018-го року.

Першими прийшли відвідати виставку бійці роти поліції особливого призначення «Тернопіль».

– Приємно бачити на фото своїх військових побратимів,- зазначив командир РПОП «Тернопіль» Володимир Катрук. – Хочеться побажати як бажають у нас, військових – вижити і повернутися з перемогою. А наші діти нехай бачать лише мирне небо, і такі незвичайні експонати.

Саме дітей та молодь найбільше хоче бачити на виставці її автор.

– Це мій невеличкий внесок в національно-патріотичне виховання. Хочу донести, що сила життя завжди сильніша за силу смерті. Творити можна завжди, навіть під час війни. Бажаю, аби діти дізнавалися більше про мистецтво і яким багатогранним воно може бути.

Вже під час виставки народні майстри Тернопільщини проводитимуть майстер-класи для усіх бажаючих навчитися чогось нового. В перший день відкриття тернопільські школярики вчилися розмальовувати писанки.

– Жодна істота в світі не може творити, а ми наділені цим даром, – підсумовує відкриття арту його засновник. – Хочу найближчим часом поповнити колекцію шедеврами тернопільських майстрів. На жаль, матеріалу в мене ще вистачає.

Побачити дивовижне поєднання речей війни та мистецтва в обласному музеї можна буде упродовж місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com