В Зборові будуть протестувати проти приєднання до Бережанського району

В Зборові вирішили не миритися з планами влади щодо приєднання району до Бережанщини.

Попередньо проведено збори в сесійній залі районної ради. Там вирішили виходити на більший формат та запланували проведення віче, куди запрошують усіх небайдужих громадян.

Збори громадян Зборівщини, які відбулися 31.05.2020 року у сесійній залі районної ради вирішили:
1.Провести збори(віче) громади Зборівщини 03.06.2020 року, о 13.00. на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченка (на випадок дощу резервне місце проведення Будинок культури).
2Запросити для участі в Зборах:
а) народного депутата від Зборівського округу Чайківського І.А.;
б)голову Тернопільської ОДА Труша В.Л.
в)голову Тернопільської обласної ради Овчарука В.В.
г)голів депутатських фракцій Тернопільської обласної ради;
д)керівництво Зборівського району, ОТГ Зборівського району, депутатів місцевих рад, сільських голів, т.в.о старост громад.
3.Збори максимально широко висвітлити у засобах масової інформації(телебачення, інтернет,преса).
4.Організаційну і координаційну роботу взяти на себе Зборівській районній раді.
5.Сільським головам і т.в.о. старост провести у населених пунктах району збір підписів під петицією про входження Зборівщини до майбутньої територіальної одиниці із центром у м.Тернопіль.
Присутність небайдужих громадян обов’язкова.
Рішення було прийнято одноголосно .
Плани, щодо приєднання переважної частини Зборівщини до Бережанського району з’явилися ще у попередньої влади. Міністерське керівництво з Києва поставило завдання “нарізати” 4 райони на базі існуючих 17. В Тернопільській обласній державній адміністрації часів Степана Барни цими питаннями займався заступник голови Олег Валов. Він повторно взявся за перерозподіл Зборівщини після повернення в облдержадміністрацію вже за керівництва Володимира Труша.
Саме Зборівщина повинна зазнати найбільших змін. Залозецьку громаду заплановано віднести до Кременецького району, декілька сіл навколо Малашовець вже увійшли в громаду міста Тернополя, а Озернянаська громада може опинитися в Тернопільському районі. Решту Зборівщини хочуть приєднати до базового Бережанського.
Місцеві політичні та економічні еліти забили на сполох. Адже Зборівський край не пов’язаний з Бережанщиною ані історично, ані логістично. Тому, місцеві ради звернулися до центральної влади з проханням повного приєднання до Тернопільського району. Адже саме до Тернополя чимало людей їздять на роботу, лікування, навчання, за покупками… Проте, влада людей досі не чує.

 

1 коммент. к В Зборові будуть протестувати проти приєднання до Бережанського району

  1. […] Сьогоднішньому віче передували збори, які відбулися 31 травня. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com