“Це, напевно, перший мій відпочинок, де я провів цікаво час без алкоголю і дискотек” – тернополяни про вишкіл у таборі “Лисоня”
Півсотні хлопців і дівчат із Тернопільщини та інших областей пройшли духовний та фізичний вишкіл у таборі для молоді «Лисоня» ім. Івана Гавдиди.
Організував табір Тернопільський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу з 16 по 21 липня у «Долині змій» неподалік села Саранчуки Бережанського району.
«Лисоня» є патріотичним за змістом виховно-вишкільним табором. Тож його програма складалась як з навчання та активного відпочинку, так і з випробувань. Впродовж шести днів на таборі його учасники на практиці навчались елементам табірництва, виживання в природі, грали у спортивні ігри, проходили туристичні смуги перешкод, співали патріотичних та сучасних українських пісень, слухали лекції, готували імпрези та проходили низку змагань.
Табір названий іменем громадсько-політичного діяча, уродженця Тернопільщини, Івана Гавдиди, який був засновником патріотичних вишкільних таборів, зокрема і «Лисоні», яка багато років консолідувала активну молодь зі всієї України. Символічно табір проходив неподалік Саранчуків – рідного села Івана Гавдиди та був приурочений до 10 річниці його загибелі.
Щодня таборовики прокидались о 7 годині та робили ранкову зарядку. Чергові під керівництвом інтенданта (відповідального на кухні) самотужки готували сніданки, обіди та вечері для усього табору. Загалом учасники табору гуртом власноруч і облаштовували увесь таборовий побут.
Табір був поділений на рої (групи по 8 осіб), які ставали міцними командами на всі види занять. Перед трапезою, аби заслужити її, рої мали завдання показати цікаву імпрезу кухарям; до вечірніх ватр (посиденьок біля багаття) вони теж готували тематичні імпрези. Впродовж таборового дня види занять чергувалися від регбі, туристичних змагань, пейнтболу, командних та індивідуальних боїв, завдань на витривалість і до лекцій, тренінгів лідерства та практичних занять із виживання в природі.
Лекції у таборі називалися гутірками, адже проходять у формі вільного спілкування просто неба під керівництвом досвідченого в своїй галузі інструктора. Гутірки на «Лисоні» були присвячені темам націоналізму, державотворення, ролі молоді в сучасній Україні, проблематиці молодіжного руху.
Щовечора весь табір збирався навколо великого багаття, яке напередодні учасники самі і облаштовували. При ватрі всі мешканці табору співали патріотичні, народні, сучасні українські пісні, спілкувалися, грали ігри.
Опісля – нічна тиша, тобто сон, але не для всіх, адже за спокоєм табору усю ніч стежили стійкові. Та й увесь табір також часто прокидався через тривогу, яку підіймали стійкові або провід (керівництво) табору: або ж на табір набігали бешкетники із сусіднього табору, або ж провід вирішував зробити навчальну тривогу.
Одного із таборових днів учасники мали завдання подолати близько 60 км шляху. Кожна група повинна була добратися до конкретного села та налагодити контакт із місцевими мешканцями, аби дізнатися необхідну інформацію про село, розповсюдити патріотичну літературу та пресу і прохарчуватися впродовж дня, гостюючи у жителів.
«Завданнями таких таборів є в першу чергу вишкіл духу, гартування тіла, виховання молоді в дусі патріотизму, плекання таких рис характеру як шляхетність, мужність, відвага. «Лисоня» уже десятиріччя консолідує свідому молодь, плекає майбутні кадри. Табір є лише одним із етапів подальшої роботи з молоддю. Але саме в таборі ми вчимося долати труднощі, переступати через своє «не можу» і діяти в ім’я спільної мети», – пояснює голова ТОО «МНК», комендант табору Іван Ковалик.
Враження учасників табору, які вони розмістили на своїх сторінках у соцмережах:
«Незабутні спогади, шалені емоції і такий потрібний досвід! Спасибі за таку 6-денну школу виховання любові до Вітчизни! Жодної хвилини не пошкодувала, що поїхала!» – Вікторі Корінь, м. Тернопіль.
«6 днів великих емоцій, жаги до перемоги, а також особистого вишколу! і також тут я знайшов вас, мої дорогі друзі!)» – Андрій Федорняк, м. Бурштин.
«Те, що дав мені табір, неможливо описати словами. Такі речі неповторні в своєму роді… Я дякую всім таборовикам за ту атмосферу, яка панувала впродовж передостаннього тижня липня, яка надихає, яка сповнює тепла у серці та гордості за те, що я мав змогу бути там з вами!» – Олександр Саранча, м. Тернопіль
«Це напевно перший мій відпочинок, де я провів цікаво час без алкоголю і дискотек, познайомився з гарними дівчатами і дружніми хлопцями, які не курять, не п’ють і не матюкаються!» – Андрій Михайлов, м. Тернопіль.