Неповнолітнім тернополянам заборонили купувати домашніх тварин
Верховна Рада займається чим завгодно, тільки не славнозвісним покращенням для простих українців.
Так, минулого тижня народні обранці проголосували за законопроект про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин. Згідно з положеннями конвенції, будь-яка особа, яка утримує домашню тварину або яка дала згоду доглядати за нею, несе відповідальність за її здоров’я та благополуччя, пише День.
У статті 4 Конвенції передбачено, що господар тварини також зобов’язаний забезпечувати їй місце для проживання, турботу й увагу з урахуванням етологічних потреб тварини відповідно до її виду й породи, зокрема: забезпечувати її належною їжею та водою в достатній кількості; надавати їй відповідні можливості для фізичного навантаження; уживати всіх обґрунтованих заходів для недопущення її втечі.
Також визначається, що особи, яким не виповнилося 16 років, не можуть придбати тварину без згоди батьків або інших осіб, які виконують обов’язки батьків.
Винятки з принципів, викладених у цій Конвенції стосовно відлову, утримання та присипляння безпритульних тварин, можуть бути зроблені лише тоді, коли їх не можна уникнути в рамках національних програм боротьби з хворобами.
Водночас, Конвенція пропонує шляхи зменшення кількості безпритульних тварин, умови відлову, утримання та присипляння безпритульних тварин, а також передбачає створення інформаційних та освітніх програм з метою підвищення обізнаності й сприяння поширенню знань серед організацій та осіб, які здійснюють утримання, розведення, торгівлю домашніми тваринами.
Так, зокрема, у статті 10 Конвенції визначається, що хірургічні операції для зміни зовнішнього вигляду домашньої тварини або для інших нелікувальних цілей забороняються, зокрема: купірування хвоста; купірування вух; позбавлення голосу; видалення зубів і пазурів. Винятки із цих заборон дозволяються, лише якщо ветеринарний лікар вважає, що нелікувальні заходи є необхідними або з огляду на ветеринарно-медичні показники, або для користі будь-якої конкретної тварини; для запобігання розмноженню.
***
Звісно, такі законопроекти формально також потрібно приймати, особливо, якщо Україна хоче у ЄС. Але в тім то й справа, що діятимуть вони лише формально, бо навряд чи у Тернополі хтось перевірятиме, скільки років хлопцеві чи дівчині, які купують собі хом’ячка чи котеня. То ж замість того, щоб переглянути пенсійну реформу чи соціальні стандарти простого населення, народні обранці “страждають” всякими дурницями