«Я вже не можу витримати: за хату треба платити, дитині на школу треба здавати. Нікого не цікавить, чи в тебе є гроші, а їх – немає». Відео

бюджетРік незабаром уже завершиться, а Тернопільщина й досі без бюджету. Три місяці не отримують зарплати близько півсотні комунальників облради. А лікувальні заклади економлять на продуктах харчування, пише ZIK.

«Я вже не можу витримати, за хату треба платити, – бідкається комунальний працівник Тернопільської облради пані Олена. – Дитина до школи ходить, в школу треба здавати гроші, 300 гривень, потім ще 80 гривень. Нікого не цікавить, чи в тебе є гроші, чи нема».

Востаннє жінка отримали 400 гривень зарплати у вересні – за липень. У середньому кожному працівникові заборгували 3 тисячі гривень. Як пояснюють людям: усі проблеми через відсутність бюджету.

«Наближається 15 жовтня – потрібно платити за енергоносії, крани опломбовані, 600 тисяч заборгованості, – розповів начальник відділу аналізу обласних програм та бюджету Тернопільської облради Володимир Чубатий. – Зараз в нас один вихід, це – прийняття обласного бюджету».

Бюджет області не приймають уже 9 місяців через відсутність кворуму у сесійній залі. Сесію скликали 6 разів – і щоразу визнавали неправочинною.  Та справжня причина у розбіжностях щодо посади голови ради. За словами першого заступника голови Тернопільської обласної ради Сергія Тарашевського, незадоволеність в одній посаді тернополянам коштує багато мільйонів гривень.

Зокрема, через брак коштів в обласній комунальні дитячій лікарні нічим годувати маленьких пацієнтів. М’яса та риби в меню лікарні не було з червня. Благають про допомогу спонсорів.

«Станом на сьогодні ліжкоденне харчування становить 4,5 грн., але на жовтень, листопад, грудень у нас по кошторису на харчування виходить 2,71 грн. Самі розумієте: чотириденне харчування на таку суму неможливе», – розповіла в.о. головного лікаря Тернопільської обласної комунальної дитячої клінічної лікарні Алла Філюк.

«Та ситуація, яка склалася з сесіями Тернопільської обласної ради,  має стати уроком для нашого політичного верху. Процедура має бути прописана так, щоб жодна політична воля чи не воля, не впливала на процеси життєдіяльності громад», – прокоментував політичний експерт Ярослав Чорнозуб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com