В Україні «кібер-добровольцями» стали понад 35 тисяч осіб
Ідея створення інформаційного війська була озвучена в управлінні преси та інформації Міністерства оборони України ще тиждень тому. За сім днів понад 35 тисяч українців побажали стати «кібер-воїнами». Їх завдання дуже просте – боротися через соціальні мережі із російськими «ботами та тролями» і виявляти фейкові новини.
«Як Україна вже 24 роки прожила без концепції інформації безпеки? Такого немає в жодній цивілізованій країні», – розповів zaxid.net міністр інформації України Юрій Стець.
Втім «кібер-добровольці» це добре, а от хто насправді має служити у такому інформаційному війську – серед фахівців суперечки. Звичайно, що у ці лави мають вступити справді професіонали.
«В першу чергу це люди. які володіють IT-технологіями, бо без цього звичайно нічого не зробиш. Це перша категорія людей. Друга категорія – це люди, які володіють сучасними методами криптографічними», – розповір доктор технічних наук Володимир Самотій.
Втім не зайвим будуть у лавах «кібер-війська» і журналісти. Тим паче, що зарз все частіше у ЗСУ мобілізовують саме цих фахівців.
«Зараз багато журналістів отримують повістки і йдуть у Збройні сили як офіцери чи солдати. Йдуть, на превеликий жаль, не за своїм фахом. Я вважаю, що їх більш ефективніше можна було б використовувати у напрямку інормаційної безпеки», – розповів керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони Олександр Поронюк.
Поки що як працюватиме це військо, також невідомо. Втім цю «ідею» ще дороблятимуть і доосмислюватимуть аж до вересня. Тобто про реальних «бійців» інформаційної армії стане відомо ще не скоро.