Актор, родом з Тернопільщини, міг отримати “Оскар”

кино3Минулого тижня в Лос-Анджелесі роздали найпрестижніші статуетки кінопремії “Оскар”. Цьогорічна церемонія стала однією з найпередбачуваніших. Кінокритики пророкували беззаперечну перемогу зірці стрічки “Всесвіт Стівена Хокінга” Едді Редмейну, а найкращою акторкою було обрано Джуліанну Мур за неперевершену гру в фільмі “Все ще Еліс”. “Кращим фільмом” стала стрічка “Бердмен”, яка, окрім того, забрала статуетки за “Кращий сценарій” та “Кращу операторську роботу”.

За майже 24 роки української незалежності жодна вітчизняна стрічка не опинялася навіть серед номінантів на “Оскар” у категорії іноземного фільму. Хоча за ті ж два десятиліття не було жодного списку цієї премії, де серед лауреатів або хоча б висуванців не фігурувала б кінокартина, яку створили або в якій знялися заокеанські кінематографісти з українським корінням.

Втім, чому дивуватися, якщо навіть Американську кіноакадемію, яка вручає “Оскара”, створив виходець з нашої країни – Луїс Барт Майєр.

Проте виявляється, що Голлівуд, з-поміж вихідців з інших областей України, прославив і уродженець Тернопільщини, пише Місто.

У 50-ті роки двадцятого століття в кінематографі США відбулася революція, розпочата дещо раніше в театрі. Режисер Еліа Казан згодом описав це так: “Вперше на сцені були відчуття, емоції і переживання простої людини. Акторська гра стала натуралістичною, нарцисизм старої школи пішов у минуле”.

Ключовою фігурою цих екранних перетворень був Лі Страсберг, уродженець Буданова Теребовлянського району. Народився в 1901 році, через шість років родина емігрувала. Уже в Сполучених Штатах наш земляк став спочатку співзасновником театральної групи і показав кілька вистав, а потім почав працювати в Акторській студії і незабаром очолив її.

У 1969-му створив театральний інститут власного імені. З випускників школи Лі Страсберга – Марлон Брандо, Мерилін Монро, Джеймс Дін і Сідні Пуатьє – культові зірки Голлівуду, символи своєї епохи і “кращі американські актори всіх часів”, як назвав їх Американський кіноінститут.

А також Джек Ніколсон, Пол Ньюман, Джейн Фонда, Дастін Гоффман, Харві Кейтель та ін. Більшість з яких успішно знімаються досі. Сам Страсберг рідко з’являвся на екрані, але його появи не залишалися непоміченими. Так, за другорядну роль в “Хрещеному батькові. Частина 2″ він був номінований на премію “Оскар”, проте поступився нагородою перед своїм учнем Робертом Де Ніро.

P.S. Ми дуже часто не знаємо свого минулого, через що впадаємо у всілякого роду історичні комплекси. Згодом ці комплекси відбиваються на нашому сприйнятті сьогодення і негативній проекції на майбутнє. Тож давайте вивчати свою історію, історію свого народу, свого краю, бо тільки тоді зможемо сповна насолодитися сьогочасною історією своєї країни.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com