Надал обдурив тернопільських базарників?
Близько сотні підприємців, які торгують на вул.Шептицького, а також громадські активісти, зібралися на спільну раду у четвер, 23 квітня. Люди обурені, що міська влада спершу виселила їх з ринку, пообіцявши створити їм відповідні умови для роботи, а потім передала територію того ж ринку у приватні руки – ТОВ “ВІП-МАРКЕТу”
Тому підприємці вважають, що їх просто обдурили та використали. Мовляв, спершу з них брали гроші нібито на побудову ринку, а тепер же, щоб мати місце для торгівлі, доведеться платити великі гроші. Як працювати далі, якщо невдовзі слід звільнити дорогу на Шептицького, а місць для торгівлі – нема, сподівались почути під час зборів, повідомляє 20 хвилин.
Нагадаємо, підприємці із вулиці Шептицького уже за два тижні мають перебратися на новозбудований критий ринок. Про це цього тижня заявили в міській раді.
На зустріч до людей прийшов директор КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» міськради Олег Фляк та представники фірми-інвестора. Запрошених раніше – міського голови – Сергія Надала та його заступника Володимира Камінського, не було. Пояснювати ситуацію людям взявся пан Фляк, утім його пояснення викликали у людей ще більше питань та ще більше обурення.
– Побудований ринковий комплекс, є достатня кількість робочих місць, – повідомив пан Фляк. – Проводиться асфальтування, будуть розмітки, будуть місця і для бусів, і для вас. І робочі питання по розміщенню вас всіх ви будете вирішувати з директором ринку (інвестором – прим. ред.).
Представники нового керівництва ринку, а це засновники фірми-інвестора ТОВ «ВІП-МАРКЕТ» Іван Сопронюк та Василь Будник, запевняли людей, що безкоштовні місця на новому ринку таки будуть. Щоправда, їх тільки 60. Мовляв, саме про таку необхідну кількість їм повідомили у списку самі ж підприємці. Якщо ж місць бракує, то готові обговорити і це питання. Однак, як зауважили підприємці з Шептицького, новий ринок не тільки не передбачає місць для них, але й через свою конструкцію просто непридатний для зберігання овочів та фруктів. Як варіант люди пропонували не робити автостоянки на території ринку, а просто цю територію заасфальтувати і дати їм можливість там торгувати. Одначе у інвестора – інша думка, той впевнений – стоянка має бути.
Відтак конструктивної розмови у сторін не вийшло. Підприємці склали протокол зібрання та збираються прийти під стіни міськради під час сесії – 28 квітня, аби озвучити їй свої вимоги. Також хочуть звертатись із скаргою у прокуратуру та міліцію.
– Наші вимоги – залишити ринок у комунальній власності, виділити 280 місць для роздрібної торгівлі, 500 місць – для гуртової торгівлі, ну це включно і люди, які приїжджають на сезон. Це люди, які приїжджають з Борщева, Херсона з помідорами, і 40 місць для наших фермерів Тернопільського району, – каже секретар зборів, підприємець пані Наталія. – Місця мають бути перед будовою – так як нам сказали, тут буде парковка, але ми не розуміємо, для чого нам парковка? Ціну робочого місця ми повинні обговорити з міською владою, щоби все це ішло в бюджет, але не в чиюсь кишеню. Виявилось, що ми невідомо кому платили…
Громадські ж активісти більше хотіли почути від міськради, як інвестором нового критого ринку могла стати фірма, створена за вісім днів до обрання інвестора та із статутним капіталом у 2000 тис. грн. Утім, пан Фляк запевнив, що у фірми – з документами все гаразд та назвав громадських активістів провокаторами.