Попри заборони скандальне будівництво в Тернополі триває. Фото

thumb_87788_news_mНезважаючи на протести громадськості та порушення кримінальних справ, будівництво на Привокзальному Майдані триває жвавими темпами. Будівельники уже звели мури вищі за огороджений паркан. 

Як відомо, ряд громадських організацій Тернополя виступили проти будівництва торгово-розважального центру на привокзальному майдані. Активістів підтримала і обласна спілка архітекторів. Після ряду протестних акцій у міськраді створили комісію, яка мала зайнятися врегулювання цього конфлікту. До складу комісії включили і представників громадськості. На час роботи комісії будівельні роботи мали бути призупинені.Однак на початку квітня громадські активісти заявили про свій вихід із переговорного процесу у зв’язку з невиконанням вимоги про призупення будівельних робіт на час роботи комісії.Водночас громадські організації заявили, що підприємець, який здійснює будівельні роботи, не є стороною конфлікту. Суспільно-політична ситуація накаляється лише через конфлікт територіальної громади та непрозорі схеми міської ради.

Після припинення переговорного процесу будівництво біля залізничного вокзалу тільки пожвавилося.   Однак громадські активісти та представники обласної спілки архітекторів стверджують, що не змирилися із забудовою Привокзального майдану та продовжують боротьбу.

– Нещодавно на замовлення можновладців у декількох тернопільських газетах була розміщена публікація про будівництво біля залізничного вокзалу, – розповідає 20 хвилин голова правління Тернопільської обласної організації національної спілки архітекторів України Олег Головчак. – Ця стаття викликала гнів та обурення як у значної частини громадськості міста, так і у більшості архітекторів. Адже у матеріалі розміщено чимало неправдивих фактів. Зокрема, стверджується, що архітектори та урбаністи розробили «сучасну інвестиційну пропозицію архітектурного комплексу…». Але якби міською радою було б замовлено проект реконструкції привокзального майдану в цілому, то було б зрозуміло і міській раді і кожному тернополянину, що площі майдану уже сьогодні катастрофічно не вистачає.

За словами Олега Головчака, замість фактично існуючої площі у 6000 кв. м. необхідний розмір має становити близько 11500 кв. м.

– З цього очевидно, що місця для будівництва на привокзальному майдані взагалі немає, – констатує пан Головчак. – Зараз це будівництво ведеться з порушенням усіх державних і будівельних норм, які регламентують необхідні розміри та функціональне призначення привокзальних площ і об’єктів торгівлі зокрема.

Як повідомив Олег Головчак, міліція порушила кримінальне провадження по факту будівництва на привокзальному майдані. Розслідує цю справу тернопільський міськвідділ. Голова обласної спілки архітекторів розповідає, що уже ходив давати свідчення по цій справі.

– Але будівництво продовжується, – каже Олег Головчак. – У забудовників, які заручилися підтримкою можновладців, задум такий що потрібно будувати пошвидше. Яким би не був результат розгляду кримінальної справи, хто потім хто буде розбирати уже збудовану будівлю?

У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції підтвердили, що з приводу будівництва на привокзальному майдані відкрите кримінальне провадження. Наразі в архбудконтроль та сільськогосподарську інспекцію направлені запити щодо законності виділення земельної ділянки. Поки що жодна з цих структур не надала відповіді. Також призначена будівельно-технічна експертиза.

Як пояснили у міліції, згідно з діючим кримінально-процесуальним кодексом, зараз нема такого засобу, щоб призупинити будівництво на час розслідування кримінального провадження. Тому, поки слідство триває, тривають і будівельно роботи.

Паралельно з міліцією питанням забудови привокзального майдану займається і прокуратура. Відомтсво відкрило кримінальне провадження з приводу цієї забудови. Зараз там теж призначено ряд будівельно-технічних експертиз. Також, як уже повідомлялося раніше, прокуратура міста Тернополя подала позов до суду про визнання недійсним інвестиційного договору щодо будівництва торгово-розважального центру на вулиці Богдана Хмельницького. Однак результати розгляду цього позову поки невтішні для обурених цією забудовою тернополян.

Нещодавно суд першої інстанції відмовив прокуратурі у задоволенні позовних вимог.  Тепер же обласна прокуратура оскаржує це рішення в апеляційному порядку у суді вищої інстанції.

А тим часом будівельне свавілля, яке породжує міська влада, швиденько підхопили стихійні торговці. Зараз вони розміщуються під будівельним парканом, прямо перед пішоходним переходом. Таким чином стихійники ще тільки додають незручностей. Адже пішоходи уже не мають місця на тротуарі, тому, щоб перейти дорогу на зелене світло, чекають на проїжджій частині.

На запитання кореспондента, як іде торгівля перед самим пішохідним переходом, бабусі відповіли:
– Файно. Як у Хмельницьку.

thumb_87792_photogallery_m

thumb_87791_photogallery_m

thumb_87790_photogallery_m

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

infoprostir@gmail.com