Що таке патріотизм, а що героїзм – свою думку розповів Іван Ясній, відомий тернопільський режисер, один із авторів фільму про бійців Доборовольчого Українського корпусу, захисників Донецького аеропорту та Села Піски “Добровольці Божої Чоти”. У свому сприйнятті патріотизм та героїзм Іван Ясній сьогодні розрізняє.
– Дуже актуально зараз в Україні, це прив’язуватись до свого якогось особистого, це своя вулиця, своє село, і власне уболівати за свій край. Це і є патріотизм, а в цілому, це і твориться таким чином: держава ціла, державний патріотизм. В прояві тої любові до свого рідного, до свої вулиці, до свого села до свого міста, воно якраз і є тим патріотизмом, як ми звикли говорити. А саме в чому воно таке видиме проявляється, мені так здається, що це повинні бути речі, які ми, не будемо байдужими, наприклад, до якихось ям, до сміття, яке навколо нас кругом є, і так дальше – це і є от, перша річ, яку ми прибрали, зробили кращим це все діло, згуртувалися разом, – говорить режисер Іван Ясній.
Говорячи про героїзм – то тут Іван Ясній найперше згадує бійців Добровольчого Українського Корпусу, захисників Донецького аеропорту й селища Піски, про яких режисер спільно із Леонідом Кантером створив фільм “Добровольці Божої Чоти”, повідомляє tv4.te.ua.
– Будучи десь там на передовій, знімаючи фільм і так дальше, я побачив в хлопцях, коли вони казали, що вони вже себе поховали і це мене дуже сильно вражало, тому що в тих очах я ніколи не бачив страху. Вони були десь на передовій, під обстрілами, вони були готові померти. Це і є той невеличкий прояв героїзму. Це перше, що я таке запримітив. А якісь, більшим героїчним таким подвигом, це є тоді, коли людина дійсно кладе своє життя заради своїх побратимів, своєї країни, ідеї, за що вона там бореться і робить великі поступки, тобто не зважаючи на загрозу свого життя, – каже Іван Ясній.
Фільм про справжніх Героїв “Добровольці Божої Чоти” уже демонстрували в усіх областях України, каже Іван Ясній. Тепер режисери летять показувати його до Австралії і США. Загалом фільм подали на більш ніж 100 світових фестивалів.
– Ми дійсно хочемо привернути світову увагу до наших проблем, проблем в країні, що це не просто АТО, що це справжня війна і хто ті люди, які пішли на цю війну і за що вони боряться, це найголовніше передати всьому світу, тому що неоднозначна зараз йде інформація і більше працює ця вся російська машина інформаційна і все таки світ повинен трошки більше побачити правди, – вважає режисер.